Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Abdalın Bir Günü Kitap Açıklaması


.Abdalın Bir Günü, geleneksel edebiyat içerikleriyle modern edebiyat biçimlerini buluşturan, çok katmanlı, deneysel bir roman. Sözlü anlatı geleneğinin modern bir ûslpla harmanlandığı, geleneksel içeriklerin modern biçimlerle yeniden üretildiği Abdalın Bir Günü'nde Uzun, ünlü dengbej, Evdalé Zeyniké'nin trajik yaşamını tek bir günde toplayarak, nesnel zamanı öznelleştirip, bir günü tüm yaşamın özeti haline getirerek, ustalıkla betimliyor.

"Mehmed Uzun'un romanları günümüzde yazılan en iyi romanlardır. Edebiyata yeni olanaklar getirmiş, birçok ülkede de bu romanlar çok sevilmiştir." Yaşar Kemal

Mehmed Uzun, bir Kürt, dünyanın en büyükleri arasında yer alan bir yazar... Dili olağanüstü sade ve yoğun, etkisinden kurtulmak olanaksız. Olav Egil Aune, NorveçSayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar
%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.09.2015

kesinlikle okunmalı

aşk gibi aydınlık ölüm gibi karanlık yazarın ilk okuduğum eseriydi öylesine kapılmıştım ki bu kitaba diğer gün gidip bütün Mehmet Uzun kitaplarını aldım hepsi gerçekten çok değerli en sevdiğim bir solukta bitirdiğim bitti diye kendimi yalnız hissettiğim kitabı da bu oldu öylesine içine giriyorsunuz ki kitabın çıkmak istemiyorsunuz kesinlikle okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.