Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

ABD Tarihi Kitap Açıklaması

 


ABD Tarihi
ABD tarih son iki yüzyılda dünya tarihine damgasını vurmuştur. Kıtanın gerçek sahibi Kızılderililer'in yerinden edilişinden itibaren dünya hakimiyetine uzanan bir imparatorluğun ilginç hikayesi... Yankeeler... Kızılderililer... Zenciler.... Köleler.... İşçiler.....
Dünyadaki uygarlıkların binlerce yıldan bu yana ürettiği bilgiyi ve teknolojiyi sanki başka bir gezegene ayak basan dünyalılar gib büyük bir açgözlükük, ihtiras ve şiddetle bu topraklarda uygulamaya koyuldular.
Bu göçmenler, çoğunlukla kendi ülkelerinden dışlanmış, hor görülmüş, sürülmüş ya da ezilmiş kişilerdi.
İşte bu roman tadında okuyacağınız bu kitabın, arşiv çalışmalarının önemini her fırsatta vurgulayan değerli tarihçimiz Halil İNALCIK tarafından çevrilmiş olması da kültür uygarlık problematiği bakımından ayrıca anlamlıdır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 453

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 467

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğu Batı Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.02.2021

Çok güzel

ABD'yi anlamak için daha iyi bir kitap olamaz sanırım...Dili ve çevirisi çok güzel...

17.01.2008

Katılmıyorum...

Çeviriyi Halil İnalcık yapmıştır ki, bence kendisi yapabilcek en iyi kişidir. Konuya kendisi de gayet hakimdir. Kitap zor biraz bunu çeviriye yüklememek lazım.

01.12.2005

Kötü çeviri

Kötü çevrilmiş, okunması zor bir kitap, okurken sık sık ara vermek zorunda kaldım. "Piyoniye" gibi (İngilizce´deki pioneer´den çeviri herhalde!) kelimeler var içinde. Özensiz bir baskı.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.