Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Usta gazeteci-yazar Mustafa Mutlu son romanı 74. Ferman'da, Ezidi kültürüne odaklanıyor ve bu halkın yakın geçmişte yaşadığı derin acıları anlatıyor. IŞİD saldırısıyla dağılan bir Ezidi ailenin dramı, kaçırılan, tecavüz edilen, köle gibi satılan kadınlar, çaresiz yaşlılar ve çocukların bakış açısından aktarılıyor.

74. Ferman, Irak'ın Sincar bölgesinde ve ölüm topraklarına dönüşen Şengal Dağı'nda, acımasız karanlık karşısında hayatta kalmak için güneşe uzanan ellerin öyküsü.

21. yüzyılda, Türkiye sınırlarına çok yakın bir bölgede yaşandığına kolayca inanamayacağınız olaylar,Ezidilerin başına gelen son büyük felaket ve dünyanın duyarsızlığı üzerine soluk soluğa okunan bir roman.

"Kan yağmurları getiren kırmızı bir bulut gibi geçtiler üzerimizden… Sonra her fırsatta dönüp kırmızıya boyadılar topraklarımızı…

Kan kırmızısına! Yüce Ezda affetsin beni kin tuttuğum için ama hepsinin intikamını alacağım!"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.08.2018

Maalesef hayal kırıklığına uğradım

Ezidileri anlattığını görünce düşünmeden almıştım bu kitabı. Şu an büyük pişmanlık içindeyim. Bu kadar acı bir tarihsel olayı bu şekilde romantik-komedi ve cinsellik unsurlarıyla okumak çok rahatsız ediciydi.İlk kez burada bir kitap için yorum yazıyorum, yazarına yayınevine ulaşır umarım. Dram anlatmayı vaad ettiğiniz bi kitabın boşluklarını batının ucuz romantik komedilerinin çakması hikayelerle dolduramazsınız. Bir köyün yakılıp yıkıldığını anlattığınız bir bölümde kadınlar arasına kıskançlık hikayesi koymak kitaba çok satan ucuz romantik komedi havası katmaktan başka nasıl bir işe yarar? Bu kadar acı ve bu kadar önemli bir konuyu işlerken böyle ucuz eklemelere neden gerek duyulmuş anlamak zor açıkçası.Okunayı düşünenlere tek tavsiyem vakitlerini kaybetmemeleri olacak ne yazık ki.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız