328,5 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
Bu üründe kargo bedava!

6.Sınıf Düşünme Becerileri ve Akıl Oyunları 6.Sınıf Seti Kitap Açıklaması

 

“Düşünen ve Oynayan Çocuklar”
Düşünme Becerileri ve Akıl Oyunları Seti içerisinde 2 adet Düşünme Becerileri ve 3 adet Akıl Oyunları olmak üzere toplam 5 kitap bulunmaktadır. Akıl Oyunları kitabında 6 farklı oyun, eğlenceli tasarımlarıyla çocuklara sunulmuştur.
Düşünme Becerileri ve Akıl Oyunları Seti farklı oyun ve çalışmalarla; kritik düşünme, farkındalık, derinlik algılama, yer-yön belirleme, mantık ve akıl yürütme, strateji geliştirme vb. birçok özelliği geliştirir. Eğlenceli akıl oyunları ve beyninizi zorlayan sorularla dolu bir serüvene hazır olun. Klasik eğitim anlayışındaki bilgi aktarımı yöntemlerinden farklı olarak bilginin analizini, sentezini ve bilginin transfer edilerek yeni problemlerin çözümünü hedeflemektedir.
Özellikle görselliğin ön planda tutulduğu oyunlarla çocuklarda yeni ve farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlamaktadır. Düşünme becerileri etkinliklerinde bir yandan farkındalık teşvik edilirken diğer yandan sistemli ve bütünsel bir düşünce geliştirmeye çalışmaktadır. Sonuç olarak setimiz akademik başarının çok daha ötesinde hayat boyu gerekli becerilerin kazanılmasını hedeflemektedir. Öğrencilerimizin potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmeleri, düşünen, sorgulayan ve yaratıcı çözümler üreten bireyler olmaları için vazgeçilmez bir eğitim setidir. Bu set zeka oyunları ve düşünme becerileri alanlarında uzman bir ekip tarafından hazırlanmıştır.
Gelişim Alanları
Görsel Dikkat ve Algı
Uzamsal İlişkiler
El-Göz Koordinasyonu
Mantık ve Analiz Becerisi
Düşünme Becerileri
Sözel ve Sayısal Beceriler
Problem Çözme Becerileri
Farkındalık
“Düşünme Becerileri ve Akıl Oyunları Seti, çocuklarımızın problem çözme becerilerinin gelişmesine ve sorumluluk seviyelerinin yükselmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca eğitimde bir eksiklik olan el-göz koordinasyonu ve üç boyutlu algılama oyunları da çocukların çok ilgisini çekecek düzeydedir.”
Doç. Dr. Murat Olgaç Kangal

“Bu set, farkındalık ve düşünme becerileri çalışmalarıyla çocukları, kalıpların dışında düşünmeye teşvik ediyor. Bu sayede ezberlemekten ziyade çocuğunuzun probleme kendi yöntemiyle yaklaşmasını sağlıyor.”
Prof. Dr. Gülay Bulut

“Düşünme Becerileri ve Akıl Oyunları Seti, çocukları yarış içerisine sokmadan, düşünme becerilerini ve farklı zeka alanlarını geliştiriyor. Böylece çocuklarla başaramama duygusunun önüne geçilerek yeteneklerinin daha hızlı gelişmesine katkı sağlıyor.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.