İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 328

Dil : Türkçe

Karanlıktan aydınlığa giden badireli yolda yaşanan umut, çaresizlik, mücadele, dehşet, mucize ve bir kahramanlığa tanık olmak ister misiniz?Ama paylaştıkça çoğalacak bir kahramanlığa...Kader beni dok ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Karanlıktan aydınlığa giden badireli yolda yaşanan umut, çaresizlik, mücadele, dehşet, mucize ve bir kahramanlığa tanık olmak ister misiniz?
Ama paylaştıkça çoğalacak bir kahramanlığa...
Kader beni dokunamadığım, öpüp koklayamadığım ölüm kalım savaşı veren bebeğime olan sevgim ile sınamaya karar vermişti. Oğlum tam 4 ay erken dünyaya geldi. Yaşama tutunup tutunamayacağı belli değildi.
Bütün bunlara olacakların korkusu eklenince duyduğum ıstırap dayanılmaz bir hal aldı.
Tanrı insanoğluna mükemmelliğinin suretini ancak bu kadar net ve bu kadar mucizevi bir şekilde gösterebilirdi.
Bir sihir izler gibiydik, oğlumuz olan bu minik ama dev yürekli adamın büyüsünde ikimizin de nefesi kesilmişti. Birbirimize sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladık.
Çiçeği burnundaki bir anne olarak girdiğim şokun etkisi ile zihnim adeta felç geçiriyordu.
Bir annenin yavrusunu yitirme ihtimaline bu kadar yakın olması, ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiye tanıklık etmesi cinnet ile sonlanabilirdi.
Bir kuş yavrusu gibi belli belirsiz aralanan gözleri birer kurşun gibi içime işlemiş, yüreğimi titreten evlat sevgisinin aşkında eriyip gitmiştim. Allah'ın oğlumuzu bize bağışlayacağına inancım tamdı ancak korkularımı yenmek de mümkün değildi.
Değiştiremeyeceğim gerçekleri kabullenmeyi ve her şeye rağmen şükretmeyi yine o çaresiz günlerimde öğrendim.

İnsana umut veren, çözümsüz sorun yoktur hissini yürekten hissettiren bir kitap. Kitabı hem hekim hem de metafizikle, ruh-beden-zihin üçlemesiyle, anda kalma ile ilgilenen bir meraklı gözüyle okudum. Umarım pek çok başka göz de kendi gözlükleri ile okur ve yararlanır. Sabrın, emeğin ve sevginin nelerin üstesinden gelebileceğini sunan yaşamdan gerçek bir kesit.
Uzm. Dr. Ayşe Sokullu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı / Yenidoğan Yoğun Bakım


Elimizden bırakmak istemediğimiz çok az kitapla tanışırız, o kitabı bulduğumuzda da kendi hayat serüvenimizle örtüşecek noktalar bulmamızdır bizi kitaptan ayıramayan... Ve işte o kitaplar bir iz bırakır hayatımızda. Kendi içimize dönerek sevgi ve huzuru tekrar anlamlandırabilmemizi sağlar.
Uzm. Psikolog Büşra Çatalay


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 217

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!