0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
21,17 TL
29,0 TL %27
Standart Teslimat : 22 Ocak - 26 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

6 Kişilik Akşam Yemeği Kitap Açıklaması

 

Çin’in çağdaş edebiyatının kadın yazarlarından Lu Min’in Türkçe’ye çevrilen diğer iki eseri, Bu Aşk Teslim Edilmedi ve Duvardaki Baba da okurlardan büyük ilgi görmüş bulunuyor. Elinizdeki roman ise, onun en başarılı ve akıcı eserlerinden biri ve 2017 yılında Genç Akşam Yemekleri adıyla sinemaya uyarlandı ve gişe rekorları kırdı. Bu roman her biri iki çocuğa sahip iki dulun ve onlarla birlikte yaşamları kesişen çocuklarının yaşamını anlatıyor. Aileler büyük bir Çin kentinin kıyısında büyük bir kimyasal fabrikanın bölgesinde yaşıyor. Ailenin altı üyesi, hiç aksatmadan her cumartesi özenle hazırlanan akşam yemeklerinde buluşurken, sonradan geniş bir aile olabilmenin sıkıntılarını ve etkilerini yaşar.

Lu Min bu romanında da gözlem yeteneğini ustaca kullanır, karakterlerin her biri üzerinde ayrı ayrı odaklanır, kişilerin yaşamlarını sosyal ortamları içinde bütünsel olarak ele alır ve onların psikolojik dünyalarında gezinir. Anlatı kronolojik değildir, usta yazar karakterlerin hafızalarını tazelediği canlı bir anlatı içinde, geçmiş ile bugün arasında sürekli dans etmektedir. Romanın arka planı Çin’de büyük değişimin başladığı, işçilerin yeni ekonomik koşullara uyum sağlamak için büyük zorluklarla boğuştuğu yıllardır.  30 yaşında, karnı burnunda hamile Şilan, kendisine tutkuyla bağlı diğer bir roman karakteri Cheng ile buluşmak için fabrika bölgesine geldiğinde, 13 Nisan 2006’da fabrika ve bölge büyük ve yıkıcı bir patlama ile sarsılır...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.