30,25 TL
Standart Teslimat : 12 Aralık - 15 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

6.27 Treni Kitap Açıklaması

 

36 yaşındaki Guylain Vignolles kâğıt geri dönüşüm fabrikasındaki işinden nefret eden yalnız ve mutsuz bir adamdır. Hayatı, sıkça sohbet ettiği küçük kırmızı balığıyla birlikte yaşadığı ev ve çalıştığı fabrika arasında geçer. Görevi, kitapları paramparça eden korkunç makine Zerstor 500’ü kullanmaktır.

 

Çalıştığı işletmede iki dostu vardır, biri ürkünç makinenin ayaklarını yediği Guiseppe, diğeri ise sadece aleksandrin hece vezniyle kurduğu cümlelerle konuşan bekçi Yvon Grimbert. Kitapları yok etmekten duyduğu vicdan azabından kurtulmanın yolunu, her gün bindiği banliyö treninde, Şey’den söküp aldığı birbirinden bağımsız kitap sayfalarını yüksek sesle okumakta bulan Guylain, tekdüze hayatının akışının vagonda bulduğu o akıllı bellekle birlikte değişeceği umuduna kapılır. Minik aletin içindeki metinlerin yazarının peşine düşen bu umutsuz, şehirli adamın küçük hayatı büyük bir dönemecin eşiğindedir artık.

 

Edebiyat alanındaki ilk başarılarını, yazdığı öykülerle, kazandığı prestijli ödüllerle yaşayan Fransız yazar Didierlaurent, bu ilk romanıyla, başta ülkesinde olmak üzere dünya çapında adından sıkça söz ettirdi. Yayımlandığı yıl bir edebiyat fenomeni olarak kabul edilen roman, kısa sürede 29 dile çevrildi. 

 

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.12.2019

sanki siz tren yolculuğu yapıyormuş gibi bir his

belki devamı vardır diye sayfaları çevirdim yarım kaldı benim için.çok güzeldi

18.10.2019

istasyonlar umuda da çıkarmış

sizi gerçekten alıp olayın ortasına götürüyor ve anlattıklarına sizi de ortak ediyor.

04.03.2019

Sımsıcak Bir Kitap

“Yılda bir kez,bahar gündönümünde yeniden sayıyorum.Öylesine, sadece görmek, asla hiçbir şeyin değişmediğini doğrulamak için. Geceyle gündüzün zamanı eşit olarak paylaştıkları yılın o çok özel anında, mekanımı zeminden tavana kadar kaplayan fayans sayısı gibi değişmez olduğuna peşinen inanılan bir şeyin, bir gün, evet, belki bir gün değişebileceğine dair kafama çöreklenmiş aykırı bir düşünceyle onları yeniden sayıyorum.”📚 6:27 Treni ,uzun zamandır böylesine sıcak, insana tesir eden, duyguları hissettiren bir roman okumamıştım. Guylain’in trende okuduğu parçaları oradaymışçasına dinledim. Tadı damakta kalan bir eserdi benim için.Çok çok sevdim.Mutlaka okunmalı,bu güzel kitaptan mahrum bırakmayın kendinizi.💕Arka kapağında, yayımlandığı yıl bir edebiyat fenomeni olarak kabul edildiği söyleniyor,hakları var bence, çok başka bir kitaptı ❤️

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.