Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


4T Maliye Soruları kitabı, KPSS ve 36 farklı kurumca yapılan sınav soruları dikkate alınarak hazırlanan tamamı çözümlü 2222 özgün sorudan oluşmaktadır. Kitabın amacı, KPSS ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere 36 farklı kurum ile banka sınavlarında öğrenciye yardımcı olabilecek doğru ve yeterli bilgiyi aktarmaktır. Bu amaçla, 4T Maliye Soruları kitabı her bölüm için konu öğretici sorular ve konu denetleyici sorulardan oluşmaktadır. Kitaptaki konu öğretici sorulardaki çözümler konuyu kavratacak şekilde açıklanmıştır. Kitabın son kısmında ise maliye konularının tümünü içeren genel denetleyici sorulara yer verilmiştir. Kitabın ayırt edici özelliği çözümlü sorularla önce konu öğretmekte ve sonra yeterli sayıda denetleyici soruyla konuyu pekiştirmektedir.

4T Maliye Soruları kitabı ilk sınavını KPSS-2012'de vermiştir. Kitabın ilk baskısının KPSS-2012'de 40 sorudan 2'sini kapağıyla toplam 27 soruyu tahmin etmesi, bizleri kitabı daha faydalı hale getirme amacına yöneltmiştir. Bu amaçla 4T Maliye Soruları kitabının ikinci ve üçüncü baskısında KPSS ve kurum sınavlarına yönelik konu ve soru çeşitlendirilmesine ayrı bir önem verilmiştir. 4T Maliye Soruları Kitabı;
KPSS 2012'de 40 sorudan 2'si kapağıyla toplam 27 soruyu (ilk baskı);
Sayıştay 2012'de 30 sorudan 28 soruyu (ikinci baskı),
İdari Yargı Hakimliği 2012'de 25 sorudan 24 soruyu (ikinci baskı),
Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcılığı 2012 Nisan'da 21 sorudan 20 soruyu (üçüncü baskı),
KPSS 2013'te 40 sorudan 2'si kapağıyla toplam 32 soruyu (üçüncü ve dördüncü baskı),
Maliye Bakanlığı Devlet Malları Uzman Yardımcılığı 2013 sınavında 25 sorudan 22'soruyu (dördüncü baskı) tahmin etmiştir.

Kitabın diğer baskılarında olduğu gibi sekizinci baskısında da KPSS, kurum ve banka sınavlarına yönelik konu ve soru çeşitlendirilmesine devam edilmiş, vergi hukuku - türk vergi sistemi kısımları sadeleştirilmiş ve ayrıca genel denetleyici sorulara doyurucu çözümü olan nitelikli sorular eklenmiştir. 4T Maliye Soruları kitabında, doğru ve yeterli bilginin, doğru terminolojiyle, sınava yönelik sistematik bir şekilde verilmesine özen gösterilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1152

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Sayfa

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız