3,5/5 - 33 Kişi Yorum Yap
39,6 TL
66,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

4 3 2 1 Kitap Açıklaması

“Auster’ın en büyük, en yürek burkan, en doyurucu romanı, gerçeklerin ve olasılıkların, aşkın ve yaşamın sürükleyici ve şaşırtıcı öyküsü” olarak tanımlanan yapıt, bir aile destanı havasında başlıyor ve o aile bireylerinden birinin kendi yaşamını “ya öyle olmasaydı” diye sürdürmesiyle devam ediyor.


 


Sadece bir ailenin ve bir kişinin yaşamıyla sınırlı kalmayan roman, Soğuk Savaş, Rosenberg’lerin idamı, Kennedy ve Martin Luther King suikastları, Vietnam Savaşı, My Lai katliamı, 1968 üniversite olayları gibi konuları da ayrıntılarıyla işleyerek 20. yüzyılın ikinci yarısına panoramik bir bakış sunuyor ve bu deneyimleri bitmek istemeyen, akıcı, keyifli cümlelerle aktarıyor.


 


Auster kitabını yorumlarken, “Kendi yaşamımdan bazı şeyleri aktardım, ama hangi yazar bunu yapmaz ki?” diyor ve, “Ben tanıdığım, bildiğim dünyayı, kendi yaşadığım ve sürprizlerle dolu deneyimleri yansıtmaya çalışıyorum, ömrüm boyunca bu kitabı yazmak için bekledim,” diye tamamlıyor sözünü.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%33,3
%30,3
%15,2
%21,2
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.10.2019

Farklı Hayatlar

Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın. Çok akıcı şekilde ilerliyor. Ferguson 'un farklı hayatları üzerine bir yolculuğa çıkıyorsunuz.Çevirisini de çok başarılı buldum. Sadece kitabı yanınızda taşıması güç.:)

07.02.2019

Her anlamda dev bir eser

Paul Auster'in her anlamda dev eseri  4-3-2-1 tam 1128 sayfadan oluşuyor. Birbirlerine tıpa tıp benzer, aynı adı taşıyan  fakat farklı dört kişinin hikayesini bazen sapılan ve sapılmayan bazen de birbirine paralel uzanan yol ayrımlarıyla bizlere aktarıyor.  Aynı ailede doğmuş aynı genetik yapılarına sahip dört erkek çocuğunun farklı koşulların etkisiyle nasıl farklı yönlere savrulduklarının hikayesi aynı zamanda arka fonda 1940-1970 arası ABD de sosyal ve politik durumunu detaylı bir şekilde anlatıyor.

27.11.2018

4321

Öyle olmasaydı da böyle olsaydı.. baş karaktere her bölümde kronolojik olarak farklı yaşamlar yaşatmış,Yazma hevesi olanlar için ilginç bir örnek ,okunmalı derim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.