3/5 - 24 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 1128

Ebat : 12,5 x 19,5

Medya Cinsi : Ciltsiz

“Auster’ın en büyük, en yürek burkan, en doyurucu romanı, gerçeklerin ve olasılıkların, aşkın ve yaşamın sürükleyici ve şaşırtıcı öyküsü” olarak tanımlanan yapıt, bir aile destanı ha ... Tamamını gör
30,85 TL
45,37 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Paul Auster

Paul Auster

3 Şubat 1947 doğumlu Paul Auster, çağdaş Amerikan edebiyatının en parlak temsilcilerinden. Yazı yazmaya 12 yaşında başladı. Columbia Üniversitesi'nde Fransız, İngiliz ve İtalyan edebiyatı okudu. Fransızca'dan çeviriler yaptı. 1971-75 yılları arasında Fransa'da oturdu, 1977'de oğlu doğdu, 1979'da babasının ölümünden sonra, onu konu aldığı yaşamöyküsel romanı Yalnızlığın Keşfi'ni yazdı. Denemelerini ve şiirlerini çeşit ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

“Auster’ın en büyük, en yürek burkan, en doyurucu romanı, gerçeklerin ve olasılıkların, aşkın ve yaşamın sürükleyici ve şaşırtıcı öyküsü” olarak tanımlanan yapıt, bir aile destanı havasında başlıyor ve o aile bireylerinden birinin kendi yaşamını “ya öyle olmasaydı” diye sürdürmesiyle devam ediyor.


 


Sadece bir ailenin ve bir kişinin yaşamıyla sınırlı kalmayan roman, Soğuk Savaş, Rosenberg’lerin idamı, Kennedy ve Martin Luther King suikastları, Vietnam Savaşı, My Lai katliamı, 1968 üniversite olayları gibi konuları da ayrıntılarıyla işleyerek 20. yüzyılın ikinci yarısına panoramik bir bakış sunuyor ve bu deneyimleri bitmek istemeyen, akıcı, keyifli cümlelerle aktarıyor.


 


Auster kitabını yorumlarken, “Kendi yaşamımdan bazı şeyleri aktardım, ama hangi yazar bunu yapmaz ki?” diyor ve, “Ben tanıdığım, bildiğim dünyayı, kendi yaşadığım ve sürprizlerle dolu deneyimleri yansıtmaya çalışıyorum, ömrüm boyunca bu kitabı yazmak için bekledim,” diye tamamlıyor sözünü.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%33,3
%29,2
%12,5
%25
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.02.2019

Her anlamda dev bir eser

Paul Auster'in her anlamda dev eseri  4-3-2-1 tam 1128 sayfadan oluşuyor. Birbirlerine tıpa tıp benzer, aynı adı taşıyan  fakat farklı dört kişinin hikayesini bazen sapılan ve sapılmayan bazen de birbirine paralel uzanan yol ayrımlarıyla bizlere aktarıyor.  Aynı ailede doğmuş aynı genetik yapılarına sahip dört erkek çocuğunun farklı koşulların etkisiyle nasıl farklı yönlere savrulduklarının hikayesi aynı zamanda arka fonda 1940-1970 arası ABD de sosyal ve politik durumunu detaylı bir şekilde anlatıyor.

26.07.2018

E pub

Lütfen ama lütfen e pub olarak satışa çıkarın. Kitabı aldım aslında ma boyutundan kaynaklı okuyamıyorum.