41,72 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

35.Sanat Yılında Hasan Erkek-Sanat Yaşamı ve Tüm Eserleriyle Kitap Açıklaması

 

Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı’nın uzun süren bir çalışma sonucunda, Hasan Erkek’in yayımlanmış 25 kitabını analiz ederek yazmış olduğu eser Hasan Erkek’in, Ortaokul ikinci sınıfta okurken yayımlamış olduğu ilk şiir kitabını (1982) başlangıç alan ve 2017’de noktalanmakta ve yazarın 35 yıllık eserlerini kapsamaktadır. “Hasan Erkek’in Sanat ve Bilim Yaşamının Başlangıç Yılları” bölümünden sonra, yazarın eserleri üzerine incelemeye girişen Buttanrı, kitabında, Prof. Dr. Hasan Erkek’in, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik oyunlarını, film senaryolarını, çocuklara ve yetişkinlere yönelik radyo oyunlarını, şiir kitaplarını ve kuramsal kitaplarını mercek altına alıyor. Kitap, Hasan Erkek hakkında yazılmış bazı yazılar ve kendisiyle yapılmış bazı röportajlarla tamamlanıyor.

Fotoğraflarla desteklenen 35. Sanat Yılında Hasan Erkek kitabı, yazarın Türkiye’nin yanı sıra, 13 yabancı ülkede yayımlanmış kitap kapaklarını, yurtiçinde ve yurtdışında 40 dolayında yapımla sahnelenmiş oyunlarının afişlerini, oyun fotoğraflarını, şiirleri üzerine yapılmış bestelerin notalarını ve şiirlerinden esinlenilerek yapılmış olan resimleri içeriyor. Tiyatro yönetmenleri, dramaturgları, öğrencilerinin yanı sıra, tiyatro seyircilerine ve şiir tutkunlarına da önerilen bir kitap.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.