5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
6,48 TL
9,26 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"'Caravan'ın cenazemde çalınması konusunda beni endişelendiren tek şey yaylı faslı. İnsanlar bunu duyduklarında benim klasik müziğe taviz verdiğimi düşünecekler mi? Kendi kendilerine 'Herkes gibi tam da sonuna geldiğinde inançlarına sahip çıkma cesaretini kaybetmesi ne acı,' diyecekler mi? Böyle düşünmelerini istemem…"

Şarkılar anıların evidir. Mısra odalarda gezinen yaşanmış zaman, kulağın duyduğuyla kendini şimdide yeniden hissettirir. Şarkılar sadece kendilerini duyurmak marifetiyle üzer, mutlu eder, sersemletir ya da diriltir. Her hayattan en az bir şarkı çıkar ama bazı hayatlar görkemli bir konser gibidir.

Nick Hornby'nin özel hayatı bilinmez ama bütün kitaplarının kendi içinde birer konser olduğunu söylemek yanlış olmaz. İçten üslubuyla tüm dünyada haklı bir ün kazanmış, yazdığı her kitapla müdavimlerinin kitapçılara koşmalarına neden olmuş yazar, bu kez şarkıların içinden, onların açtığı pencerelerden hayata bakıyor.

31 Şarkı, Nick Hornby'nin seçtiği 31 şarkı için yazdığı denemelerden oluşuyor. Bazen dünyayı, bazen kendi hayatını, anılarını işin içine katıyor yazar ve cenazesinde Van Morrison'ın "Caravan" adlı parçasının çalınmasını istediğini söylüyor.

Nick Hornby'nin her kitabını heyecanla bekleyen okurlar için bir yaz armağanı: 31 Şarkı.

NICK HORNBY: 1957 yılında doğdu. 1999'da E.M. Forster Ödülü'nü aldı. Londra'da yaşamaktadır. Kitapları birçok dile çevrilen yazarın Futbol Ateşi, Ölümüne Sadakat, Bir Erkek Hakkında, İyi de Nasıl?, Düşerken ve Çat! adında altı romanı, Hece Cümbüşü, Shakespeare Para İçin Yazdı ve 31 Şarkı adında üç deneme kitabı, Melekle Sohbet adında editörlüğünü yaptığı bir öykü seçkisi ve Türkçeye "Aşk Eğitimi" olarak çevrilmiş, An Education adında bir senaryosu vardır.

Yazarın tüm kitapları Sel Yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır.Sayfa Sayısı: 117

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız