Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

2666 Kitap Açıklaması

 


Roberto Bolaño'nun tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan ve Türk okurları tarafından da heyecanla beklenen romanı

Kuzey Meksika'dan Nazi Almanyası'na, Stalin'in Moskovası'na, Drakula'nın kalesine ve denizlerin derinliklerine uzanan çarpıcı bir edebi labirent… Bolaño, ölümle yarışarak yazdığı 2666'da, kötülüğün en yalın halinin günümüz Meksika'sından bir gazete haberiyle başlayan hikâyesini anlatıyor. Hikâyenin geçtiği Santa Teresa sadece Cehennem olmakla kalmıyor, aynı zamanda da bir ayna; "sürekli işe yaramaz bir değişim içinde olan zengin ve yoksul Amerika'nın" hüzünlü bir aynası.


"Kitaplar pek çok işe yarar, sizi bazen çalışmaya bazen eğlenmeye ve bazen de yazmaya teşvik eder. Bolaño'yu okumak bana yazma konusunda ilham veriyor. Tam bir dâhi."
Patti Smith

"Bu yılki okumalarıma çoğunlukla Roberto Bolaño hâkimdi. Bolaño, 2666'da Güney Amerika, ABD ve Avrupa geleneklerini; modernizmin vahşi gerçekçiliği ile suç romanlarını pürüzsüz bir şekilde bir araya getiriyor. Bolaño'nun romanları, yazarı modern edebiyat tarihinde önemli bir yere oturtuyor."
Kazuo Ishiguro

"Bu doğaüstü roman tasvir edilemez; bütün ihtişamıyla yaşanması gerekir. Gelmiş geçmiş en korkunç gerçek cinayet furyasıyla, Juarez (Meksika) ve çevresinde öldürülen 400'den fazla kadınla ilgili olduğunu söylemek belki de yeterli."
Stephen King

"Garcia Marquez'in Yüz Yıllık Yalnızlık'la yarattığı depremden kırk yıl sonra, Bolaño yeri göğü yerinden oynattı. 2666, en yalın ifadeyle, yirmi birinci yüzyılın ilk gerçek başyapıtıdır."
The Complete Review

"Tıpkı Cervantes, Melville, Proust, Musil ve Pynchon gibi Bolaño da totaliter dünyayı romanda yeniden kuruyor."
Neue Zürcher Zeitung

"Bolaño'nun mirası olağanüstü. Kafka, Borges ve Cortázar'ın izinden giderek anlatıların sınırlarını muğlaklaştırıyor. 2666 bunun en güzel örneği.Bir roman bundan daha heyecanlı olamaz."
Frankfurter RundschauSayfa Sayısı: 992

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kaos ve düzen - Hayat ve edebiyat
A. Ömer Türkeş
Ölmeden önce üzerinde çalıştığı son romanı 2666 editörler tarafından -Bolano’nun yayıncıya verdiği son taslak üzerinden- yayına hazırlandı ve 2004 yılında yayımlandı. Aynı yıl İspanyolca yazılmış en iyi romana verilen Salambó Ödülü'ne layık görüldü. 2008 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü de 2666 ile –sembolik anlamıyla- Bolano’nun oldu.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.01.2018

2(666)

Romanın büyülü gerçeklikle alakası yok, gerçeğin çıplak yüzünü okuyucunun suratına çarpıyor.  Nedir bu gerçek? 1993 yılından beri Meksika’nın kuzeyinde öldürülen yüzlerce genç kadın. Bu cinayetler oldu, bu ölümler gerçekten yaşandı. Bunlar hayal gücü değil. Muazzam bir kalem gücüyle yazılmış ve çeviri sanki bir Türk yazarın elinden çıkmış gibi berrak ve akıcı. Uzun zamandır okuduğum en iyi kitaplardan biri ve her türlü övgüyü hak ediyor.

14.09.2015

Ismi yanlış

Bir kitap sever olarak 576. sayfasına kadar ancak dayanabildim. Inanilmaz derecede berbat bir kitap. Neredeyse 600 sayfası yaşları 8 ile 35 yaş arası kız  ve kadınların nasıl vahşice acımasızca öldürüldüğünü anlatiyor. Bunun gibi manyakca bir eseri hayatimda görmedim. Evlerden ırak... paranızla beyninizi matkapla delin daha iyi..

23.07.2015

21. yüzyılın ilk başyapıtı

vahşi hafiyeler ile 20. yüzyılın son büyük romanını yazan bolanonun yeni yüzyılı açan büyük kitabı.latin amerikanın büyülü gerçekçiliğine ÿ"damardanÿ" verilen keskin cevap. okumadan ölmeyin..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.