95,7 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

21.Yüzyıl için 21 Ders Kitap Açıklaması

 

Dünya değişiyor ama nasıl değişiyor? Büyük bir yıkım mı bekleniyor yoksa insanı insan yapan özellikler değişene kadar devam edecek bir dönüşüm sürecine mi girdik? Teknoloji, biyoloji ve küresel sorunlar; günü kurtarmak kadar önemsenmiyor olabilir mi? Bu soruları bugüne kadar kendinize sormadıysanız şimdi tam vakti! Yuval Noah Harari; 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eserinde gerçekleşmesi muhtemel teorileri ve değişimle başa çıkabilmeyi, tarihin öğrettikleri ve geleceğe dair çalışmalar ışığında anlatıyor. Akıcı ve anlaşılır bir dille yazılan ve nitelikli kaynaklardan hikâyelerle güçlendirilen eser; her yaştan dünya insanını ilgilendiren konular hakkında sizi düşünmeye davet ediyor.

 

"21. Yüzyıl İçin 21 Ders" adlı kitabı neden okumalısınız?

İnsanoğlu avuç içlerine tüm dünyayı sığdırmaya çalışırken dünya, doğa, teknoloji ve yapay zekâ nereye gidiyor farkında mısınız? Tarihçi ve yazar Yuval Noah Harari'nin yazdığı 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı kitap, sizi dünyanın yakın geleceğini etkileyecek şeyler hakkında düşünmeye davet ediyor. Eser; "İnsan kontrolü dışında neler oluyor?", "Nelere dikkat edilmeli ve çocuklara neler öğretilmeli?", "Günümüzün en büyük sorunları neler?", "Biyoteknoloji ve bilişim teknolojisi insanlığa neler getirecek?" gibi pek çok soru üzerinde düşünmenizi sağlıyor. Kitap; "Teknolojik Zorluk", "Siyasi Zorluk", "Umut ve Umutsuzluk", "Hakikat", "Direnç" adlı beş temel kısım altında konunun derinliklerine inilen 21 bölümden oluşuyor. Harari, kitabında insanlığın varoluşsal, siyasal, biyolojik ve teknolojik ikilemlerini çözmeye çalışıyor. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eser, Harari'nin kaleme aldığı ve çok ses getiren kitapları içeren üçlemenin son kitabı. Geçmiş çağlardan başlayıp geleceğe taşıdığı eserlerine üçüncüyü ekleyen yazar, bu eseriyle tarih ibresini şimdiye taşıyor ve okurlarına anı sorgulatıyor. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitabı, küresel sorunlar içinde evreni; teknolojik gelişmeler ışığında insanı anlamak için cevaplar veren değil sorular sorduran önemli yol haritaları veriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yuval Noah Harari'nin Kolektif Kitap etiketiyle çıkan serinin üçüncü kitabı 21. Yüzyıl İçin 21 Ders, 2018 senesinde yayımlanır. Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümünde profesörlük yapan, Sapiens ve Homo Deus kitapları ile dünyada çok ses getiren İsrailli tarihçi yazar Yuval Noah Harari'nin 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eseri; dünya çapında altı milyon satar. Selin Siral tarafından Türkçeye çevrilen eser, 336 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yuval Noah Harari'nin yazdığı ve kaynak gösterilen kitaplar arasında yer alan serinin ilk iki kitabı Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens ve Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi adlı yapıtlar, sorgularken öğrenmeye teşvik eden eserler arasında ilk sıraya yerleşiyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.03.2022

Uyarı!!

Toplu sipariş verdim ve 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitabının kapağı yırtık geldi. Diğer kitaplardan da birisinin içinde bi bölümde yapraklar buruşmuş ve kirli olarak gönderilmiş. Daha önce de sipariş verdiğim bi site ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. Gönderimi yapılan kitaplarla ilgili daha dikkatli olunması için bu yorumu yapıyorum.

21.02.2021

Gayet iyi

Gelecekte de konuşulacak bir kitap.

11.02.2021

Benzersiz

Gelecege dair ilginc yorumlar

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.