3,5/5 - 24 Kişi Yorum Yap, Kazan!
135,19 TL
185,19 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Son yıllarda art arda yayımladığı prestij kitaplara bir yenisini daha ekleyen Aras Yayıncılık, Fransalı tarihçi Raymond H. Kévorkian ve Paul B. Paboudjian'ın ortak çalışması olan 1915 Öncesinde Osmanlı İmparatorluğu'nda Ermeniler adlı eseri yayımladı.

Fransa'da yayımlandıktan 20 yıl sonra Türkiyeli okurla buluşan kitap, 1915 öncesinde Ermeni nüfus barındıran 2900'ü aşkın yerleşim biriminin (vilayet, sancak, kaza ve köyler) dökümünü sunuyor. 20'nci yüzyıl başlarında taşra bölgelerindeki Ermeni din görevlilerince hazırlanmış olan nüfus istatistiklerini ilk kez gün yüzüne çıkaran kitapta, söz konusu yerleşim yerleri; tarihsel arka planları, sahip oldukları okul, kilise, ve manastırlar, eski-yeni isimleri, haritalar ve 1000 kadar görsel eşliğinde yer alıyor.
Fransızca orijinalinde Ermenice, Rumca, Kürtçe vb. eski adlarıyla anılan, ancak ulus-devlete geçiş sürecinde Türkçeleştirilen köy, bucak gibi yerleşim birimlerinin bugünkü adlarının da Türkçe basımda ilave edilmiş olması, eseri daha da işlevsel kılıyor.

1915 Öncesinde Osmanlı İmparatorluğu'nda Ermeniler, 19'ncu yüzyıl sonu ve 20'nci yüzyılın başında uğradıkları katliamlarla yaşadığı coğrafyadan bugün artık tamamiyle silinmiş olan kadim bir halkın detaylı bir fotoğrafını sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 608

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aras Yayıncılık

 

Puanlamalar

%81,8
%4,5
%0
%0
%13,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.05.2014

DEĞERLİ KİTAP

Dedelerimizin Ermenilerle birlikte yaşadığı zamanlara ve mekanlara  dokunmak açı veren güzellikte. Kitap çok kapsamlı bilgiler içeriyor. Daha yeni aldım fakat içini karıştırınca bu hacimdeki bir kitabı rahatlıkla okurum dedim. Benim gibi geçmişe özlem duyanlar için tavsiye ederim.

18.12.2013

Fiyat

Ürün pahalı

15.04.2013

başyapıt

Ben bu kitabı halen almadım ama en yakın zamanda alacağım. Sadece Ermeni tarihi değil Kürtlerin de tarihinin merak edenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Hem görsel açıdan hem de bilgi açısında göz geçirdğiğmden yararlı bir kitap.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız