Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Türkiye’de 12 Eylül 1980’den bu yana, ihtilalde sol kesimin, ayrılıkçı terör taraftarlarının 12 Eylül vahşilerince hedef alındığını, işkenceden geçirildiğini ve kırıldığını, bu yüzden de 12 Eylül’ün sola karşı yapıldığını, ülkücülere ise dokunulmadığını iddia etmek hem bir moda olmuş hem de 12 Eylül öncesinin ülkücü düşmanlığı zihniyetinin devamının en güçlü silahı olmuştur. Basın-yayın organlarında sol zihniyetin oldukça baskındır. Propaganda konusunda sol kadroların çok profesyonelleşmiştir. Bu durum da solu, 12 Eylül’ün tek mazlumu göstermekte çok etkili olmuştur. En önemlisi de sol zihniyetin tarihî bir kin mirası, hatta varlık sebebi yaptığı,   12 Eylül öncesinde binlerce Türk gencinin öldürülmesine yol açan ülkücü düşmanlığı bu kadrolarda hâlâ sürmektedir. Bu kadrolar da basın-yayın aracılığıyla günümüze kadar ülkücü kadroları 12 Eylül’de sanki ihtilalin vahşi kadroları ile sarmaş dolaş gösterme propagandasını sürdürmüş ve sürdürmektedirler.

Bu art niyetli propagandalara bir de ülkücülerin kutsal bildikleri devlete zarar vermekten korkmaları dolayısıyla 30 yıl içinde mümkün olduğunca başlarına gelenleri en yakınlarından bile saklamaları, kendilerine uygulanan onur ve haysiyet kırıcı uygulamaları kendilerine bile itiraf edemeyecek kadar mukaddeslerine bağlı yaşamaları 12 Eylül 1980 ve sonrasında kamuoyunda bir bilgi eksikliğine yol açmıştır.

Sistematik bilgi kirliliği ve bilgi eksikliği ortadan kaldırıldığında görülecektir ki bir sol görüşlü gencin, bir bölücülük davasından tutuklanan insanın ya da kaçakçılık, hırsızlık vs. gibi adi suçtan yargılanan bir kişinin başına gelenler aslında aynı idi. O kadar aynı idi ki bir masa başında planlanmış, sistemleştirilmiş ve uygulanmış tavırlar, işkenceler, uygulamalardı. Bu kitabı okuyan bir de mesela Diyarbakır Askerî Cezaevi’nde solculara, PKK’lılara yapılanları okuduğunda, uygulamalar arasında hiçbir fark göremeyecektir. Tabii, anlatılabilenler, dile getirilebilenler kadar..

Kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci Bölüm’de 12 Eylül’de Türkiye sathında işkenceye maruz kalan ülkücülerin  başlarından geçenleri, yaşadıkları işkenceleri anlattıkları bölümdür. İkinci Bölüm ise 12 Eylül vahşilerince idam sehpasına gönderilen ülkücleri tanıtmaktadır.

 

1. Bölüm

İŞKENCE TEZGÂHLARINDA ÜLKÜ YOLCULARI

 

Burhan Ulucan

Süleyman Kalaycı

Haluk Kırcı

Hüseyin Yurdakul

Erhan İşler

İsmet Karaalioğlu

Şerafettin Çelik

Ramazan Çepni

Sabahattin Civelek

Ahmet Tunçel

Mahmut Gül

Rahmi Ezik

İlhami Erdoğan (Ozan İlo)

Abdussamet Karakuş

Ömer Girgeç

Ahmet Ercüment Gedikli

Zihni Açba

Osman Başer

 

2. Bölüm

DARAĞACINDA AÇAN GÜLLER

 

Mustafa Pehlivanoğlu

Cengiz Baktemur

Ali Bülent Orkan

Fikri Arıkan

Cevdet Karakaş

Ahmet Kerse

Selçuk Duracık

Halil Esendağ

Son Söz

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız