31,85 TL
Standart Teslimat : 07 Aralık - 10 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

00:00 Biri Sizi Düşünüyor Kitap Açıklaması

 

Kendi kimliğini unutan, acı dolu geçmişini hafızasından silerek hayatına devam etmeye çalışan genç bir kız. Gerçekten hayatına devam edebiliyor mu yoksa gün geçtikçe daha dibe mi batıyor? 00:00 Biri Sizi Düşünüyor isimli roman; üstü örtülen gerçeklerin bir gün ortaya çıkabileceğine, sorunlarla er yada geç yüzleşilmesi gerektiğine değiniyor. Gelin; Nagihan Gökçe Kabal’ın kaleminden çıkan, okuyanlar tarafından beğenilen, genç ve yetişkin okuyucu kitlesine hitap eden romanı birlikte inceleyelim.

 

"00:00 Biri Sizi Düşünüyor" adlı kitabı neden okumalısınız?

00:00 Biri Sizi Düşünüyor isimli eser, İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Nazlı ile Ezel’in Jane Austen hakkında ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalmalarıyla başlıyor. Bu ödev gün geçtikçe Nazlı'nın çıkmazı hâline gelerek kendi içsel hesaplaşmasına dönüşüyor. Nazlı bu hesaplaşmada kaybettiği kendini ve aşkı bulmaya çalışıyor. 00:00 Biri Sizi Düşünüyor, sizlere okuduğunuz tüm sonları unutturacak bir final hazırlıyor. İnsanlara aşılması güç sorunlar karşısında bir başkasının yardımı olamayacağını ve çıkış yolunun yine kendi içinizde olduğunu, güzel bir kurgu ile okuyucuya aktarıyor. Yaşanılan acıları görmezden gelerek hayata devam edilemeyeceği ve çözülemeyen sorunların ileride büyük çıkmazlara sebep olacağı mesajını veriyor. Dışarıdan yorumlanan bazı insanların göründükleri gibi olmadıklarını ve yaşadıkları acıları maske takarak gizlemeye çalıştıklarını başarılı bir üslupla ele alıyor. Yazar, dünya klasiklerinden de söz ederek okurlarına âdeta edebiyat şöleni hazırlıyor. Tüm okurları derinden etkileyen Nazlı'nın sürükleyici hayat hikâyesi; dışarıdan kibirli, soğuk bir insan gibi görülen başkahramanın neyi neden yaptığını eserin sonlarına doğru daha iyi anlamayı sağlıyor. Roman; hayata bakış açınıza, duygularınıza, düşüncelerinize yeniden şekil veriyor. Siz de 00:00 Biri Sizi Düşünüyor romanını okuyarak Nazlı'nın hayat hikâyesinden kendinize dersler çıkarabilir, sorunlardan kaçmak yerine onlarla baş etmeyi öğrenebilir, hiçbir problemin çözümsüz olmadığını ve çıkış yolunun hep olacağını görebilirsiniz. Bir solukta okunan romanla kendinizi karakterin yerine koyacak, onu anlayışla karşılayacak ve son sayfalarda duygularınıza hâkim olamayacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlk baskısı 2020 yılında yapılan 00:00 Biri Sizi Düşünüyor isimli romanda Jane Austen'ın kaleme aldığı Gurur ve Önyargı eserinden bahsedildiğini biliyor muydunuz? Peki, Nagihan Gökçe Kabal’ın ilk uzun romanını 16 yaşındayken kaleme aldığını daha önce duymuş muydunuz? 432 sayfadan 00:00 Biri Sizi Düşünüyor, Ephesus Yayınları tarafından okuyucuyla buluşturulur. Eserde birçok yazar ve eserinden söz edilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1994 yılında doğan genç yazarın birçok eseri bulunuyor. Nagihan Gökçe Kabal’ın 00:00 Biri Sizi Düşünüyor romanını beğendiyseniz 01:01 Bugün Adımı Sen Koy, 02:02 Ayçiçeği Karnavalı ve 03:03 Dolunay'da Açan Çiçek isimli eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.