45,5 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural Kitap Açıklaması

 

Türkiye'nin en çok okunan pedagoji kitapları yazarı Pedagog Dr. Adem Güneş, bu kez çocukluk döneminin en kritik çağını ele aldı. Çocuğun kişiliğinin ana hatlarının oluştuğu 0-6 yaş dönemi ve bu dönemde kaçırılmaması gereken 100 Temel Kural'ı kısa, öz ve sade bir dille bu eserde topladı.

Bir Hint atasözü; "Çocuklarınızı 6 yaşına kadar bana verin, 60 yaşına kadar sizin olsun…" der… Pedagojik açıdan doğrudur bu söz… Zira çocukluk dönemi, his edinim dönemidir… Ve hangi his yerleşirse 6 yaşına kadar çocuğa; o, huya dönüşür… İncecik sızı bırakır duyguda, sökülüp atılması kolay olmayan…

Kiminde, uğursuz bir iç ses gibi fısıldar durur, bütün bir ömür değersizlik hissettirir insana iliklerine kadar… Kiminde ise cıvıl cıvıl bir iç kıpırtısı verir, dinmek bilmez yaşama sevinci… Ve en zor anlarda çocukluğun tebessümü koşar gelir yardıma... Her insanın sadece bir kez çocuk olma hakkı vardır… O da anne babasının çocukluğunu yaşamasına izin verdiği kadardır…


(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.06.2020

Güzel

Kitap güzel tavsiye edilir

17.12.2019

Basit ve yetersiz

Beklentilerimi karşılamayan, tekrarla dolu bir kitap. Adem Güneş'i sosyal medyada takip ediyordum ve kitabının çok daha dolu olacağını düşünmüştüm ama sadece hayal kırıklığı oldu benim için. Bu alanda yazılmış diğer kitaplarla karşılaştırıldığında çok basit ve yetersiz bir kitap.

02.08.2019

Yararlı bir kitap

Kitabı severek ve notlar alarak okudum. çocuk yetiştirme konusunda ikileme düştüğüm konularda başucu kaynağı olarak kullanacağım bu kitapta  anaokulu seçimi, odaları ayırma, emzirme gibi kilit öneme sahip konulara ilişkin her ebeveyinin ihtiyaç duyduğu hap bilgiler mevcut. Uzun tasvirler yerine kısa ve öz bir anlatım dilinin tercih edilmesi özellikle zaman problemi yaşayan bireyler için kitabın daha fonksiyonel olmasına imkan tanımış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.