Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Metis Ajanda 2021 Hayat Memat Ürün Açıklaması

Metis Ajanda 2021 Hayat Memat

Geleneksel Metis Ajandası’nın bu yılki teması: Hayat Memat.

“2020’de yaşadıklarımız hem malumun ilanıydı, hem de bizi hazırlıksız yakaladı. On yıllardır bilim insanlarından, çevrecilerden, duyarlı politikacılardan gelen uyarılar, çığlığa varan alarm sinyalleri kulağımızın arkasında bir yerde vızlıyordu; ama hayatlarımızın ucu sonu belirsiz bir karantinaya dönüşeceğini öngörememiştik.

Pandeminin maddi ve manevi faturası ağır oldu hiç şüphesiz. Kaybedilen canlar canımızı yaktı, bazılarımız işinden ya da sağlığından oldu, ilk andaki şaşkınlık ve korkuyu süreğen bir kaygı takip etti. İmkânı olanlar hayatlarını askıya alıp evlere çekildi, birçok kişi ise göstermelik önlemlerle eskisi gibi çalışmaya ve yaşamaya devam etmek durumunda kaldı; felaketler karşısında bile eşit olmadığımız ortaya çıktı.

 

Yine de bu sıkıntılı süreç bir şeylerin farkına varmamızı sağladı. Dünya üzerindeki diğer canlılara ne istersek yapabileceğimizi düşünmenin yanlış ve tehlikeli olduğunu gördük mesela. İnsan işgalinden kısmen de olsa kurtulan doğanın yeniden canlanabildiğini gördük. Hayatlarımızın aslında ne kadar kırılgan olduğunu bir kez daha fark ettik ve belki de hayatta neyin gerçekten önemli olduğunu sorduk kendimize.

Hayat Memat ajandası da işte bu düşüncelerden doğdu: hayat ve ölümle ilişkimizi gözden geçirme ihtiyacından. Bunun için yine kitaplara çevirdik bakışlarımızı ve sevdiğimiz yazarların rehberliğinde hayata ve ölüme farklı perspektiflerden bakmaya çalıştık.

Belki daha az kayıt düşeceğiz bu yıl ajandalarımıza, ama zihinlerimizde daha çok yol alabilmeyi umuyoruz. Fiziksel mesafemizi korurken sosyal dayanışmayı güçlendirmek, hayatın ekonomik çıkarlara kurban edilmediği bir dünya kurmak azmiyle, sağlıklı bir yıl dileğiyle.”

 

Sayfa Sayısı: 224 sayfa

Ebat: 10,5 x 15 cm.

Kâğıt: 70 gram enzocreamy

İç Baskı: İki Renk

Kapak (Cilt Bilgisi): 230 gr. karton kapak

 

Puanlamalar
%35,2
%38,9
%13
%5,6
%7,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.01.2021

Harika bir zamanlayıcı

En değerli hazinemiz zamanı planlamak adına harika bir ajanda , çok güzel

12.01.2021

kesinlikle alınmalı

not almak keyifli

11.01.2021

Kesinlikle almalısınız

Hem fiyatı hem de kalitesi bakımından performansı çok iyi, kağıt kalitesi ve kalınlık olarak çok beklentiniz olmasın

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.