3/5 - 16 Kişi Yorum Yap
9,5 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Ocak - 03 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Metis Ajanda 2020 Y Kebikeç! Ürün Açıklaması

Metis Ajanda 2020 Yâ Kebikeç!

Geleneksel Metis Ajandası’nın bu seneki konusu: Kitaplar.

Malum, elyazmalarının haşere saldırısına uğramasını önleme ümidiyle üzerlerine yazılan bir tılsımdır “Yâ Kebikeç!” Kökeni konusundaysa rivayet muhtelif: Süryani ya da Hint mitolojisindeki, böceklere hükmeden meleğin adından geldiği de söyleniyor; elyazmalarını korumak için mürekkebi kullanılan zehirli bitkinin adı olan kebikeç’in zaman içinde halk inancında koruyucu melek anlamını kazandığı da...

Ne de olsa ilk bakışta narin görünür kitap: Parşömen, deri, kâğıt gibi kolayca imha edilebilecek malzeme üzerine yazılmıştır, ya da enerji tekellerinin insafındaki sanal ortama yerleşmiştir. Sanki püf desen... Oysa tuhaf bir direngenliği olduğu çıkmıştır ortaya: Türlü çeşit yangınlarda yakılan, kıyılıp hamur yapılan, toplatılıp yok edildiği sanılan kitaplar usul usul günlerini bekleyen tohumlar gibi yine filizlerini vermiş, çağlar ya da ülkeler aşmış, okurlarına ne yapıp edip kavuşmuşlardır.

John Berger’ın dediği gibi “uzatılan bir el”dir kitaplar, insanların arzularını, umutlarını, korkularını, düşünce ve tasarılarını paylaşmak için birbirlerine uzattıkları el.

Kitapların koruyucu meleği de okurdan başkası değildir aslında; önyargılara, şartlanmalara, baskılara, reklam sağanağı altında körleşmeye direnen okurdan.

O halde, bol kitaplı harika bir yıl dileğiyle Yâ Kebikeç! - Metis Yayınları -

 

Hazırlayan: Emine Bora

Ebat: 10,5 x 15 cm.

Sayfa Sayısı: 224

Kağıt: 70 gr.-Enzocreamy

İç Baskı: 2 Renk

 

Puanlamalar
%6,3
%31,3
%31,3
%25
%6,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.12.2020

en kullanışlı ajanda

her sene alıp koleksiyon yaptığım ajanda.

26.12.2019

Çok güzel

İçi çok güzel dizayn edilmiş. Bazı kitaplardan, metinlerden, şiirlerden bölümler var. Hem kendiniz dolduruyorsunuz hem de içindeki bölümleri zevkle okuyorsunuz.

05.12.2019

Çok güzel.

Sanırım bir Metis ajanda koleksiyoncusu olma yolunda gidiyorum. :) Ben kitap okurken altını çizdiğim satırları not almak için kullanıyorum. Ufak bir günceye dönüşüyor yıl sonuna kadar. Bazı ürünlerin hayatıma eşlik etmesi ne güzel! Umarım devamı hep gelir. Sadece minik bir tavsiyem var, umarım yerine ulaşır. Ebatı biraz daha büyük olsa? Daha fazla yazacak alan olur. Sevgiler. :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.