Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bilgi Kültür Takvimi 2021 Ürün Açıklaması

 

Bilgi Kültür Takvimi 2021

Bilgi - Kültür Takvimi, arkasındaki mukavva düzenek sayesinde masada ya da duvarda kullanılabilen yapraklı bir takvimdir. Ön sayfalarda yer alan ve her günü özel kılan bilgiler, resimlerle desteklenmiştir. Arka sayfalar ise aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.         

 

Soru: Genel kültürünüze katkı sağlayacak sorulardan oluşur. Her sorunun cevabı bir sonraki gün soru bölümünün sağ alt köşesinde yer alır.

 

Anekdot: Tarihte yaşanmış ilginç olaylar, hikâyeler, doğru bilinen yanlışlar ve daha çok çeşitli anekdotlar bu bölümde yer alır.

 

İlginç Bilgiler: Bilim, kültür, sanat, tarih, uzay, coğrafya, doğa, spor, müzik, edebiyat ve daha çok farklı alandan ufkunuzu açacak ilginç bilgiler derlenmiştir.

 

Kitap: Tüm zamanların en çok satan ve en beğenilen kitaplarından alıntılar...

Film: Sinema tarihinin en ünlü filmlerinden dikkat çeken, bir o kadar çarpıcı replikler…

 

Ne Diyoruz?: Yabancı kelimelere Türkçe karşılıklar, sıkça yanlış yazılan kelimeler, kelimelerin anlam ve kökenleri, atasözü ve deyimlerin açıklamaları ve daha fazlası Türkçemizi korumak için her gün bu bölümde yer alacak.

 

 

Sayfa Sayısı: 632

Kitap Boyutu: 10,6 x 14,8 x 3,4 cm

Kağıt: Kuşe

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.01.2021

Her gün yeni bir bilgi

Takvim yapraklarının ön yüzünde her günün önemine ilişkin tarihte o gün olan bir olay (ünlü birinin doğum/ölümü gibi) yer alıyor. Araka yüzünde ise bir kitap ve filmden alıntı ile ilginç bilgilere yer verilmiş. Her gün bilgilenmek adına faydalı.

11.01.2021

Merakla bekliyorum

Okumak için sabırsızlanıyorum

10.01.2021

Eğlenceli ve merak uyandırıcı

Çok başarılı, amaca yönelik ve kullanışlı. Severek kullanıyor ve tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.