Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aybino Mıknatıslı Sorumluluk Takvimi Ürün Açıklaması

 

Aybino Mıknatıslı Sorumluluk Takvimi Eğitim Kartı

Ödül sistemini rüşvetle karıştırmamak kaydıyla yapılan araştırmalar iyi davranışı ödüllendirmenin cezadan çok daha etkili olduğu yönündedir.

Çocuğa her zaman kural koymak ve seçeneklerini anlatmak önemlidir.

Çocuğunuz istediğiniz davranışı her yaptığında ya da istemediğiniz davranışı her yapmadığında kademeli gülen yüzlerden birini alacak.

Kademeli gülen yüzlerin amacı istediğiniz davranışın hepsi gerçekleşmediğinde kullanmak içindir.

Örneğin odasını toplamasını istediniz ama dolaplarını toplamamışsa "harika” gülen yüzü yerine " iyi yaptın” gülen yüzünü tercih edebilirsiniz.

Gülen yüzlerin toplamında ödül verirken çocuğunuzun sürekli erişebileceği şeyleri ödül olarak sunmayın. Zaten ulaşabileceği şeyler için çaba sarf etmeyecektir.

Ödüllerin maddiyata dayalı çok pahalı ödüller olmaması önemlidir çünkü maksat çocuğa rüşvet vermek değil olumlu davranışını pekiştirip kalıcı hale dönüşmesini sağlatmaktır.

İçerisinde Bulunan Bazı Sorumluluklardan Örnekler:

Odasını toplamak, giyinmek, vaktinde yatmak, diş fırçalamak, abur cubur yememek, televizyonu sınırlı izlemek vb.

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.11.2021

Çocuklara sorumluluk vermek

Çocuklarımıza sorumluluk duygusu vermek için oldukça faydalı olacağını düşünüyorum, tahtası biraz daha büyük olsa sanki daha keyifli olabilirdi

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.