Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Veda Film Açıklaması

 


Ön Sipariş: 14 MAYIS
Filmde sadece Atatürk'ün hayatı anlatılmıyor, aynı zamanda bir döneme ışık tutuluyor, filmde dostluk, savaş, aşk, sevgi 'insan olmak' çerçevesinde ele alınıyor. "Veda" Salih Bozok'un anlatımıyla, bu dostluğun, Atatürk'ün hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesi…


(Çıkış tarihinde firmadan kaynaklı gecikme olabilir.)


DVD:

Disk Sayısı: 1


VCD:

Disk Sayısı: 2


Süresi (dk): 90
Çekim Yılı: 2009
Puanlamalar
%60
%40
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.09.2017

Hatalarla Dolu

Öncelikle birisi Zülfü Livaneli'ye kurgu bir film yapmadığını hatırlatmalıydı. Film baştan aşağı hatalarla dolu. Tarihler yanlış, kostümler yanlış, kronoloji yanlış.. şahıslar bile, olması gerektiği yerde değil. Müfit Kansu hatıralarında Kazım Karabekir'den zerre bahsi yok ama o sahnede Kazım Karabekir bulunuyor. Kaldı ki hilafet ve saltanat konusunda Mustafa Kemal ile fikir ayrılığı bu kadar aşikar iken. Şam sahnesi hiç yok Selanik'ten Trablusgarp'a gönderiyor o da yanlış. İdam kararı 1920 mayıs ayında veriliyor tutanaklarla sabit bu durum ama filmde 1919 Temmuz ayı gösteriliyor. Sözün hülasası ben yakıştıramadım Livaneli gibi değerli bir sanat adamına. Gönül isterdi ki tarihin en şanlı kahramanını ciddiye alıp gerçek bir danışma kadrosuyla çalışsaydı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.