4/5 - 85 Kişi Yorum Yap
12,74 TL
14,99 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Film Açıklaması


Samuraylar onurları için yaşarlar. Şimdi onun için ölmeye hazırlar. Fakat, onları sonsuza kadar değiştirecek güçlere karşı savşlarında yanlız değiller. İç savaş karamını yüzbaşı Nathan Algren Japonya'ya Samuraylar ile savaşmak için gider fakat bir süre sonra kendisini onların davasına adamış bulur. Kaderi Amerikan yüzbaşı ile kesişen Katsumoto artık yokolmakta olan bir hayat tarzı sürdüren Samuray lideridir. Modern Japonya'nın doğuşunun bu sürükleyici ve destansı hikayesini Edward Zwick yönetiyor.


DVD:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
İngilizce(Dublaj)
Türkçe(Dublaj)
İngilizce(Altyazı)
Türkçe(Altyazı)

VCD:

Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Türkçe(Dublaj)

Blu-ray:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
İngilizce(Orijinal)
Türkçe(Altyazı)

BasOynat:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Türkçe(Dublaj)


 

Puanlamalar

%86,3
%8,8
%2,5
%1,3
%1,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.05.2005

İyi yönünden bakın

Diğer yorum yazan arkadaşlar filmin olumsuz tarafından bakmışlar hep. Ben kısmen arkadaşların yorumlarına katılmakla beraber filmin iyi yönlerinden bahsetmek istiyorum. Oyuncuların performansı çok iyi özellikle Ken Watanabe'nin. Filmin müzikleri fevkalede. Koyuki (Taka) güzelliği ile büyülüyor. O ağlamaklı yüz ifadesi herhalde herkesi ona aşık etmiştir. Görsel bir şölen veriyor izleyiciye. Sonu çok Amerikancı kabul ama vermek istediği mesajı almak isterseniz o çok daha önemli . Geleneklerimizi unutmadan modernleşmek. Herkesin alması gereken mesaj buydu bence filimden.

25.03.2005

Ken Watanabe

Son Samuray, Ken Watanabe'yi bize tanıtan film olarak hep aklıma geliyor.Gercekten seyre değer bir oyunculuk sergiliyor bizlere.5.1 Türkçe dublaj seyredemememiz gercekten kötü. DVD yanlızca 2.0 türkçe dublajı sağlayabiliyor.Bonus disk ise avantaj.

23.09.2004

Amerikanlaştırdıklarımızdan mısınız?

Kendi ülkesinde dikiş tutturamamış alkolik bir Amerikalı, bir avuç dolar karşılığında düvüşmek için Japonya'ya gider. Kısa süre içinde, daha önce eline dahi almadığı Samurai kılıcını kullanmayı, hayatını dövüş sanatına adamış ustalardan bile daha iyi öğrenir. Hayatının felsefeye bakan tek penceresi, katledilen yerlilerin çaresiz görüntüleri olmasına rağmen kısa sürede bu alanda da öğreten adam haline gelir... Bence, filmin Amerikan narsizminin doruklarında dolaşması ve son 20 dakikada Cruise'un savaş alanında bir Terminator'e dönüşmesi, filmin müthiş sinematografisini ve Tom Cruise ile Ken Watanebe'nin güçlü oyunculuklarını gölgede bırakıyor. Hem mistik öğeleri hem de aksiyonu dengeli bir şekilde içinde barındırabilecekken, bu abartmalar yüzünden bence potansiyeline ulaşmamış ve yer yer insanı "güldüren" bir film ortaya çıkmış. Son bir şey daha : Akira Kurosawa  ustanın Throne of Blood, Seven Samurai, Yojimbo gibi yapıtlarından öğrendiğimiz kadarıyla,  Samurai öğretisi ihtisası yapabilmek sadece saf Japon kanı taşıyanlara nasip olmaktadır. Burada, "eleman ihtiyacından" dolayı bir Yankee'ye kapılarını ardına kadar açmaları önemli bir tarihi hata olarak göze çarpıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız