Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Film Açıklaması


Bir Steven Spielberg filmi olan Schindler's List, tüm zamanların en saygı duyulan, en şerefli filmlerinden biri olarak sinemanın yapıtaşlarındanbiri oldu ve tarihteki yerini aldı.
Tam yedi dalda Akademi ödülü kazanan film, En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere daha pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Bunlardan bazıları BAFTA, New York Film Eleştirmenleri, Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği, The National Board of Review, Yapımcılar Derneği, Los Angeles Film eleştirmenleri, Chicago, Boston ve Dallas Film Eleştirmenleri tarafından En iyi Film Ödülü, Christopher Ödülü, Hollywood yabancı Basın Birliği Altın Küre Ödülü. Ayrıca Steven Spielberg'e takdim edilen Amerikan Yönetmenler Birliği.
Film, Soykırım zamanında 1,100'den fazla Yahudinin hayatını kurtaran Nazi partisine üye, çapkın ve savaş yanlısı bir adam olan esrarengiz Oscar Schindler'in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor. İnsanlık tarihinin kara dönemlerinden biri olarak anılacak bir dönemde yaptığıyla farklılık yaratan bir adam ve hayatta kalmayı başarabilmek bir zafer hikayesi midir?

En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil yedi dalda Akademi Ödülü kazanan film aynı zamanda British Academy Awards, the Best Picture Awards from the New York Film Critics Circle, the National Society of Film Critics, the National Board of Review, the Producers Guild, the Los Angeles Film Critcs, the Chicago, Boston and Dallas Film Critics, a Christopher Award, and the Hollywood Foreign Press Association Golden Globe Awards ve Directors Guild of America Award ödüllerinin de sahibi.

Özel Seçenekler:
 • İnteraktif Menüler
 • Sahne Seçimi
 • Liste'den Sesler Belgeseli: Tanıkların Yaşadıkları
 • Steven Spielberg ile The Soah Foundation Story: Soykırımdan kurtulan tanıkların ifadeleriyle kurulan organizasyona bir bakış.


  DVD:

  Disk Sayısı: 2

  Dil Seçenekleri
  İngilizce(Orijinal)
  İngilizce(Dublaj)
  Arapça(Altyazı)
  Çekçe(Altyazı)
  Yunanca(Altyazı)
  İngilizce(Altyazı)
  Macarca(Altyazı)
  Türkçe(Altyazı)

  VCD:

  Disk Sayısı: 2

  Dil Seçenekleri
  İngilizce(Orijinal)
  Türkçe(Altyazı)

  Blu-ray:

  Disk Sayısı: 1   

  Puanlamalar

  %93,8
  %3,1
  %0
  %0
  %3,1
  Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
  Yorum Yap

  17.10.2007

  Yahudi propaganda

  Spielbergin "Yahudilere olan sorumluluğumu yerine getirdim" dediği film. İçinde yahudiler ve soykırım varsa bol acılı ve "ıslak" bir film bekliyor olabilirsiniz. Ama değil. Ölçülü bir dram. Hayat Güzeldir (La Vita E Bella: Life is Beautiful) kadar yahudi çığırtanlığı yapmasa da esasen bir ton ödülle taçlandırılmış profesyonel bir propaganda Schindler'in Listesi...<br>
  Tüm bunların ötesinde ben sadece bir film izleyeceğim derseniz de evet iyi bir film.
  John Williams'in keman ve viyonsel ağırlıklı nerdeyse yahudiler ağıt yakar derecede dramatik müziğini dinlemeyen yoktur herhalde (NTV de yayınlanan "İşte O An" programını hatırlayın).<br>
  Film siyah beyaz. Ancak yer yer şiddetin ortasında ölüme giderken gördüğümüz küçük kızın giydiği paltonun kırmızı olduğunu değişik bir renklendirme tekniği kullanılarak anlayabiliyoruz.<br>
  Film uzun mu uzun ancak sıkmıyor. Özetle: Propaganda umrumda değil 7 sanatın başyapıtlarından birini izlemek istiyorum diyorsanız alın ve izleyin.

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız