0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
24,99 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Film Açıklaması


Disk 1 : Aydınlanma Çağı, Bir Robet Enrico filmi
Aydınlanma Çağı: 1788 yılından 10 Ağustos 1792 tarihine kadar yaşanan olayları ve Kral XVI. Louis'in hapse atılışını işleyen destansı bir film.
Bastille Hapishanesi'nin ele geçirilişi, halk meclisinin kabul ettiği Jeu de Paume yemini, İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi'nin ilanı ve Fransa'nın Ulusal Marşı'nın (La Marseillaise) doğuşu bu filmde çarpıcı bir biçimde işlenmiştir. Unutulmamalıdır ki, 1789 ve 1792 yılları arasında boy gösteren Aydınlanma Çağı, kanlı ve azap verici fakat bir o kadar da isyanı ve özgürlük arayışını körükleyen olaylara tanıklık etmiştir.

Disk 2 : Korkunç Yıllar, Bir Richard T. Heffron filmi
İkinci film: Korkunç Yıllar. Yönetmen: Richard T. Heffron. 1794 yılına kadar olan olayları anlatan film; dolayısıyla 16.Louis'nin, Marie Antoinette'in, Gerorges Jacques Danton'un ve Camille Desmoulins'in idamını da konu alıyor. Valmy Zaferi'nden 16.Louis'nin idamına, 1.Cumhuriyet'in ilanından Marat cinayetine kadar dönemin bütün olaylarını içinde barındıran çarpıcı bir film! Korkunç Yıllar, aynı zamanda, Robespierre, Danton ve Desmoulins gibi isimlerin çatışmalarını da gözler önüne seriyor.Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Fransızca(Dublaj)
Türkçe(Altyazı)

Süresi (dk): 335
Çekim Yılı: 1989

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.