Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Film Açıklaması


"Gelibolu" Çanakkale Savaşı'nı bugüne kadar anlatılardan farklı bir bakış açısıyla ve tamamen tarafsız olarak ele alıyor.


Yapımı için 7 ülkede 70'ten fazla arşiv taranan film gerçek anı ve mektuplardan yola çıkarak siperdeki askerin yaşadıklarını, acılarını, duygularını arşiv, film, fotoğraf ve dramatik canlandırmalar aracılığıyla anlatıyor.Dünya tarihine yön veren, uğrunda binlerce şehit verilen, Mustafa Kemal Atatürk'ü tarih sahnesine çıkaran, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ulus olmalarını sağlayan, Sovyet Devrimi'ne zemin hazırlayan Çanakkale Savaşı , bu tarihi belgeselle taçlandırılıyor.Gelibolu Savaşı'nı, farklı uluslardan 10 askerin mektuplarından yola çıkarak anlatan belgeselde dünyaca ünlü oyuncular Jeremy Irons ve Sam Nell anlatıcı olarak yer alırken, Türkçe anlatımınıysa ünlü oyuncu Zafer Ergin üstleniyor."Gelibolu" bir tarafta hiç bilmediği bir düşmana karşı savaşmaya gelmiş askerlerin trajedileri, diğer tarafta vatanı için savaşan ölüme yazgılı askerlerin acılarını gözler önüne seren bir belgesel..Yakın geçmişi bilmek, geleceği okumak demektir. Bu nedenle Gelibolu DVD'si mutlaka izlenmelidir.Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Türkçe(Orijinal)
İngilizce(Dublaj)
Türkçe(Dublaj)

Süresi (dk): 110
Çekim Yılı: 2006

 

Puanlamalar

%60
%11,4
%8,6
%5,7
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.12.2007

Beklenti Hataları

Esere yapılan eleştiriler arasında en sık görülen belgeselin yapımında ulusal bir bilincin olmaması. Oysa ki belgeselin zaten ulusal bir bilincin desteğinde karşı tarafı anlatma hedefi yok. Karşı tarafı da anlatsa, mutlaka ulusal bir perspektiften hazırlanması gerektiğini düşünüyorsanız rahatsız olacağınız bir yapım.

18.11.2006

Çok kötü bir belgesel

Olaya karşı taraftan bakması eleştirilmesi gereken bir şey değil ama niyetinden şüpheliyim. Bu kadar romantik bir savaş diye lanse edilen savaşta binlerce şehit verdik. ve kendine tarih yaratmaya çalışan Anzaklar ise kahraman ilan ediliyor. Çok talihsizce eyyamcılık ruhuyla yapılan bir belgesel.

02.11.2006

Yabancı hayranlığı

Filmin bakış açısı kesinlikle yanlış ve rahatsızlık verici. Daha önce izleme fırsatım olmamıştı büyük hayal kırıklığı yaşadım bir Türk yönetmenin böyle bir çalışma yapması üzücü.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız