4,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap
16,99 TL
19,99 TL %15
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Film Açıklaması


"Dahice"

"Olağanüstü Bir Animasyon."
-Claudia Puig, Usa Today

"Tam Bir Klasik"

Tim burton'un Ölü Gelin'i, Edward Scissorhands ve The Nightmare Before Christmas filmlerindeki karanlık romantizm geleneğini sürdürüyor.

19 Yüzyılda, küçük ve kasvetli bir kasabada geçen, stop-motion animasyon tekniği ile çekilen film, Yaşayanlar Diyarı'nda güzel gelin Victoria ile (Emily Watson'un sesinden) evlenmek üzereyken gizemli bir Ölü Gelin (Helena Bonham Carter'in sesinden) tarafından apar topar yer altına çekilen Victor (Johnny Depp'in sesinden) adında genç bir adımın hikayesini anlatıyor. Ölüler Diyarı, genç adamın bildiği mazbut yaşamın tam zıttır ve Ölüler Yaşayanlar Diyarı'ndaki sıkıcı insanların hepsinden çok daha canlıdır. Ölüler Diyarı'ndaki bu renkli hayata karşın bu dünyadaki -ya da diğer dünyada ki- hiç bir kuvvet onu gerçek aşkı Victoria'ya kavuşmasına engel olamayacakrtır. İyimserlik, romantizm ve ahiret hakkında Burton tarzı bir hikaye.

Özel Seçenekler

 • İki Dünya'ya Bakış
 • Danny Elfman İki Dünya'yı Yorumluyor
 • Animatörler: Hayatın Nefesi
 • Tim Burton: Karanlık Aydınlığa Karşı
 • Yeraltından Sesler
 • Kuklaların Yapım Aşamaları
 • Seslerin Arkasındaki Sesler
 • Ölü Gelin: Ön-Yapım Galerisi
 • Sadece Müzik
 • Sinema Fragmanı


  DVD:

  Disk Sayısı: 1

  Dil Seçenekleri
  İngilizce(Orijinal)
  İngilizce(Dublaj)
  Türkçe(Dublaj)
  Bulgarca(Altyazı)
  Hırvatça(Altyazı)
  İngilizce(Altyazı)
  Rumence(Altyazı)
  Sırpça(Altyazı)
  Slovakça(Altyazı)
  Türkçe(Altyazı)

  VCD:

  Disk Sayısı: 2

  Dil Seçenekleri
  Türkçe(Dublaj)

  Süresi (dk): 76
  Çekim Yılı: 2005

   

 • Puanlamalar

  %81,8
  %9,1
  %4,5
  %4,5
  %0
  Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
  Yorum Yap

  14.11.2007

  Nefis

  Tim Burton'a tam bir usta demekten başkası gelmiyor elimden, her bir renkle yeni bir duygu yaratıyor, nefis bir film. Bence de DVD formatını izlemekte fayda var, söyleşiler ve kuklaların yapımını da en az filmin kendisi kadar ilgiyle izledim.

  13.05.2006

  Tim Burton

  Bu film gerçekten şaşırtacak kadar güzel. Bilgisayarla yapılmamış, özel bir sistemle, foto metoduyla yapılmış, bu film için tam 140.000 foto çekilmiş. Bütün film gülümseyerek ve şaşırarak izledim, gülümsememin nedeni mest olmak.Tim Burton´ı ayakta alkışlatacak bir film, lütfen dvd´yi alın çünkü filmin çekimini ve kuklaların yapımını izlerken ayrı bir mest olacaksınız. Tim Burton´ın ustalığı+hayalgücü=başyapıt.

  28.03.2006

  Ülkemiz Beyazperdeleri İçin Fazla Ölü Bulunmuştu

  Corpse Bridey maalesef ülkemiz sinemalarını transit geçmişti. (İstanbul Avrupa yakasında sınırlı gösterimi olmuştu.) Nedenini tam olarak anlayamasam da Tim Burton´un bu olağanüstü çalışmasını ev sinemanızda es geçmemenizi öneriyorum. Olabildiğince masalsı, olabildiğince masum, olabildiğince gotik ve olabildiğince çılgın bir çalışma. Tabii TV´de izleyecek daha güzel Türk dizilerim var diye düşünüyorsanız buyrun izleyiniz. Ama sizi temin ederim ki "Ölü Gelin" imizin yüzü bir çok ülkemiz dizi oyuncularının performanslarından daha canlı!

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız