Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Chinatown - Çin Mahallesi Film Açıklaması

 


Los Angeles'ın karanlık, görünmeyen yüzü !

Roman Polanski, bu birinci sınıf hikayeyi olağanüstü anlatımıyla bir başyapıta çevirmeyi başarıyor. Efsane oyuncu Jack Nicholson sivri dilli özel dedektif Jake Gittes rolüyle karşımıza çıkıyor. Gittes, kocasının onu aldattığından şüphelenen güzel ve zengin bir kadın tarafından kiralanır. Başlangıçta bunu sıradan bir aldatma davası olarak görürken zamanla kendini yalan, ahlaksızlık ve sahtekarlık dolu bir dünyaya doğru hızla sürüklenirken bulur.
(Kartonet'ten)

Repulsion, Rosemary's Baby ve Chinatown, Polanski'nin ustalıkla yönettiği üç başyapıt. Chinatown, Jack Nicholson, John Huston ve Faye Dunaway'in oyunculukları, John A. Alonso'nun görüntüleri, Jerry Goldsmith'in müziğiyle de değerlenen sinema başyapıtlarından. Ve hiç kuşkusuz 1970'lerin en büyük filmlerinden biri. Filmde Polanski'yi, küçük bir gangster rolünde görüyoruz.Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
İngilizce(Dublaj)
Türkçe(Altyazı)

Süresi (dk): 131
Çekim Yılı: 1974

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.