Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Catherine Breillat Filmleri Film Açıklaması


Cehennemin Anatomisi

Romans'ı bitirdikten sonra, filmi tekrar yapmam gerektiğini düşündüm.Filmi yeniden sahiplenmek için değil, iki ayrı yönü olduğuna inandığım için. Paranın iki yüzü gibi; Cehennem ve Korku gibi" diyor Catherina Breillat, bu filmin de cinsel konularda giriştiği araştırmada sınırları zorluyor.

İlk Sevişme

Alice, yaşından çok daha önce olgunlaşmış, biraz kaprisli, değişken karakterli ama genelde sessiz bir kızdır. Başka biri tarafından dokunulmanın nasıl bir şey olduğunu çok merak etmektedir ve bu konuda eline geçen her türlü nesneyle araştırmalar yapmaktan çekinmez.Yatılı okulu yaz tatiline girince yazı geçirmek için ailesiyle beraber yaşadığı evine döner. Bastırılmış seks duygularına tek çözüm onun için bu tatil olacaktır. Burada babasının yanında çalışan Jim adındaki bir adamı gözüne kestirir. Jim onun düşündüğü seks fantezilerini daha da arttırır.

Romance

Eğer bir erkeği severseniz ve ona tamamen bağlanırsanız size karşı isteği azalır. Fakat tamamen onun olmazsanız her zaman onun için daha değerli olursunuz. Her an gitmenizden ve bir başkasının olmanızdan korkar. Her dakika sizin ilginizi çekmeye uğraşır, üzerinize düşer ve hep bir avcı gibi peşinizdedir.Onu aldatmıyorsanız bile bırakın öyle zannetsin.Marie artık Paul ile olan ilişkisine bu gözle bakıyordu. Onu çok seviyor fakat kendisiyle beraber olmaya ikna edemiyordu, Paul ondan hep kaçıyordu. Oysa eskiden her şey çok farklıydı. Tamamen Paul'e ait olmaktan ve onu sevmekten mutlu olan Marie bu gerçeği ancak dayanamayıp onu aldattığı zaman anladı.Bir erkek için en değerli olan kadın henüz elde edemediği kadındı...

Kız Kardeşim

Karşı cinse merak duydukları bir dönemde ailece şirin bir Fransız beldesinde tatile çıkarlar.Tatilde hukuk fakültesi üçüncü sınıf örgencisi yakışıklı bir İtalyan genci olan Fernando ile tanışırlar. Fernando bir gece Elena'yı, Anais ile paylaştığı odada baştan çıkarır ve Elena ilk cinsel deneyimini yaşar. Hem kız kardeşini hemde bu ilişkiyi kıskanan Anais'e bir köşede sessizde olanı biteni izlemek düşer. Kız kardeşi Elena, erkek vücudunu keşfederken, Anais de şişmanlığıyla yüzleşerek her geçen gün daha da çok içine kapanmaktadır. Breillat senaryosunu da yazdığı bu filmde, iki kız kardeşin cinsellik ile ilgili deneyimlerini izleyicilere aktarıyor.Yine cesur sahnelerin olduğu film, Berlin'de Altın Ayı ya aday olmuş, birçok festivalden de ödül almış.

Ayıp Yatakta Olur

Seks üstüne yaptığı ödüllü ve aşırı uçlardaki filmleriyle tanınan, Fransız yönetmen Catherine Breillat serisinden; Sex is Comedy, Yönetmen Jeanne birbirlerine asla tahammül edemeyen iki oyuncuyla aşk filmi çekmeye çalışmaktadır. Fakat çekimlerini bitirmek üzere olduğu filmin son sahnesinde oyuncuları ona zorluk çıkartır ve en can alıcı sahneyi bir türlü beceremezler; yani seks sahnesi...Sadık asistanı Leo ise ortamı sakinleştirmek ve oyuncuları uzlaştırmak için mücadele etmektedir. Jeanne, pes etmez ve genç oyuncularını yola getirmek için her yolu denemeye karar verir.

Kusursuz Aşk

Frédérique 37 yaşında. Başından 2 evlilik, 2 boşanma geçmiştir. Yetişkin bir kızı, küçük bir oğlu vardır. Adam Christophe, henüz 28 yaşında, annesiyle yaşayan arkadaşlarıyla takılan bir gençtir... Frédérique ve Christophe'nin yolları bir düğünde kesişir ve aralarındaki yaş farkına rağmen ilişkileri güzel başlar ve güzel devam eder...Ama bu güzel ilişkininde bir sonu var elbet. Hem de bu son Romance, İlk Sevişme, Sex İs Comedy, Kız Kardeşim gibi olay yaratan filmlerin yönetmeni Catherine Breillat'ın kamerasından çıkarsa!Disk Sayısı: 6

Dil Seçenekleri
İngilizce(Orijinal)
Türkçe(Dublaj)
Türkçe/Makedonca(Altyazı)

Süresi (dk): 524

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.