4,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap
12,74 TL
14,99 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 28 Eylül
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Film Açıklaması


Kaçakçıya dönüşen eski bir kiralık asker (Leonardo Di Caprio).Mendel'li bir balıkçı (Djimon Hounsou). Ortak bir coğrafyaya ait olsalar da, birbirlerinden oldukça farklı geçmişlere sahip bu adamların kaderleri 1990'larda Sierra Leone'yi kuşatan karmaşa ve iç savaşta iki tehlikeli görev için kesişir: nadir bulunan, çok değerli pembe bir elması ele geçirmek ve kırsal bölgeleri yağmalayan isyancı güçlerin elinde çocuk asker olarak tutulan balıkçının oğlunu kurtarmak.


DVD:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Afrikaan(Orijinal)
İngilizce(Orijinal)
İngilizce(Dublaj)
Lehçe(Dublaj)
Türkçe(Dublaj)
Bulgarca(Altyazı)
Hırvatça(Altyazı)
İngilizce(Altyazı)
Lehçe(Altyazı)
Sırpça(Altyazı)
Slovakça(Altyazı)
Türkçe(Altyazı)

VCD:

Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Türkçe(Dublaj)

Blu-ray:

Disk Sayısı: 1


BasOynat:

Disk Sayısı: 1


Süresi (dk): 143
Çekim Yılı: 2006

 

Puanlamalar

%83,3
%16,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.08.2007

Etkileyici

Bu filmi çok beğendim. Müziklerinden tutun konusu ve macera ve aksiyonu ile tam tamına bir eser olmuş. Bence gayet güzel bir film. Afrika'nın gördüğü zulümleri bir kez daha gözler önüne serilmiş, bu filmde hem macera, hem duygusallık, hem maddi hem de manevi konular işlenmiş. Ben çok beğendim umarım siz de beğenirsiniz.

30.07.2007

Elmas dünyası

Kullandığınız elmasların üzerinde afrikalıların kanı var tezi üzerine yapılmış bir film. Öte yandan beyaz adam olmasa vahşi afrikalılar birbirini yer bitirir tezi de senaryonun altına bir yerlerine inceden gizlenmiş. Aksiyon sahneleri gerçekten başarılı ama sonu klişe bir şekilde bitiyor sanki. Gene de böyle filmlerin bol bol yapılması ve insanların bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçi bu ikiyüzlü, bencil avrupa kitlesi bilinçlense ne olur..O da ayrı bir konu..Bilmeyenlere ufak bir hatırlatma filmden, dünyanın elmas piyasası Belçika'da, yahudiler tarafından yönetiliyor.

28.06.2007

Sadece aksiyon

Gerisinde kanlı elmasların öyküsünü anlatırmış gibi yapan, soruna çözüm üretmeyen, kanlı elmaslardan sorumlu devletleri eleştirirmiş gibi yapan fakat aksiyondan öteye gitmeyen sahneleriyle çok etkilyeici olmadığına inandığım bir film. Leonardo iyi bir oyuncu olabilir ama bebek yüzü bunu bir türlü gösteremiyor. Amistad filmindeki Cinque rolüyle tüm dünyanın tanıdığı Djimon Hounsou gerçekten çok iyi bir oyuncu. Bu filmle bir kere daha kendini kanıtlıyor. Jennifer Connelly biblo gibi durmaktan öteye gitmeyen oyunculuğuyla araya 1-2 aşk sahnesi sokmaktan öteye gitmiyor. Görüntüler iyi, müzik etkileyici. Keşke bir de tamamen dürüst olup kanlı elmasların arkasındaki herşeyi anlatabilseydi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.