Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Film Açıklaması


15 yaşındaki Alex sadece şiddet dolu bir genç değil, aynı zamanda zevk için tecavüz eden, şiddet uygulayan, uyuşturucu kullanan ve Beethoven'ın 9'uncu senfonisine saplantılı derecede tutkun bir kişiliktir. O ve çete arkadaşları hergün şehrin farklı yerlerinde, içlerindeki şiddeti insanlara zarar vererek tatmin etmektedirler. En sonunda yakalanan Alex kendisini, devletin merhametinde ve hükümet için çalışan psikiyatrist Dr. Brodsky'nin kollarında buluverir. Yeni bir "rehabilitasyon" deneyinde kobay olarak kullanılacaktır ve hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Usta yönetmen Stanley Kubrick'ten, şiddet, suç ve sistem üzerine bir eleştiri; bir başyapıt.


DVD:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
İngilizce(Orijinal)
Almanca(Dublaj)
İspanyolca(Dublaj)
Türkçe(Altyazı)

VCD:

Disk Sayısı: 2 

Puanlamalar

%87,7
%12,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.02.2006

Ben öldürdüm

Kurban kim suçlu kim? Her zaman sormayı unuttuğumuz ve akıntıya kendimizi bıraktığımız için biziz belki de. İzleyin ve çaresizliğinizi hissedin. Klasik müziği onun kadar iyi kullanan yönetmen de yoktur herhalde. Mümkünse bir de 2001:Uzay yolculuğu filmini izleyin.

23.06.2004

milky bar

Seyrettiğim ilk Kubrick filmi... Müzik kavramının bizzat kendisini bir enstrüman gibi kullanmayı başarmış. Filmi tek kelimeyle tarif et deselerdi kesinlikle "ritim" derdim. Diyaloglara, düşüncelere, Alex'in yemek yiyişine bile yansıyan/yansıtılan bir ritim duygusu var. Filmin ilk yarısında kurulmak istenen üst dile alışmak epey zor oluyor, bunda Kubrick'in diline yabancı olmanın da rolü vardı elbette... Fakat sonra ritme kendinizi bıraktığınızda"görmeye" başlıyorsunuz. Beethoven'ın 9.senfonisi bugüne kadar bir çok filmde kullanıldı bir şekilde, ama Clockwork Orange senfoniyi adeta yeniden anlamlandırdı. İyi ki seyretmişim.

05.06.2004

Singing in the Rain!!

Kubrick'in en önemli eserlerinden biri. Beethoven'ın kusursuzluğunu 9.senfoniyle karakterine aktaran, çaresizliğini, hırsını ve vahşetini yine bu karakterde yaşatan Kubrick, özgürlük, ihanet, vahşet ve saflık duygularına faklı bir bakış açısı getiriyor...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız