20699,0 TL
Peşin Fiyatına 3 Taksit Fırsatı!
Standart Teslimat : 04 Nisan - 07 Nisan
Bu üründe kargo bedava!

APPLE MacBook Air 13.3'' M1 8GB 256GB SSD Gümüş MGN93TU/A Ürün Açıklaması

 

Genel Özellikler

 

MacBook Air

Hayal gücünüz kadar güçlü.

En ince ve en hafif dizüstü bilgisayarımız, Apple M1 çip sayesinde tamamen yenilendi. 3,5 kata kadar daha hızlı CPU. 5 kata kadar daha hızlı GPU. En gelişmiş Neural Engine birimimiz sayesinde 9 kata kadar daha hızlı yapay öğrenme performansı. MacBook Air’de şimdiye kadar sunulan en uzun pil ömrü. Ve sessiz, fansız tasarım. Bu güç sizinle her yere gitmeye hazır.

Küçücük bir çip. Kocaman bir adım.

Karşınızda Mac için özel olarak tasarladığımız ilk çipimiz. Apple M1 system on a chip (SoC) teknolojisi; CPU, GPU, Neural Engine, G/Ç ve çok daha fazlasını küçücük tek bir çipe entegre ediyor. Ve bu çipe tam 16 milyar transistör sığıyor. Olağanüstü performansa, özel teknolojilere ve sektör lideri güç verimliliğine1 sahip M1, Mac’i sadece bir adım ileriye değil, yepyeni bir seviyeye taşıyor.

8 çekirdekli CPU Çok çalışır. Çok az harcar.

M1 çipte bugüne kadar geliştirdiğimiz en hızlı CPU bulunuyor. Bu işlemci hızı sayesinde MacBook Air profesyonel kalitede düzenleme işlemleri ve aksiyon dolu oyunlar gibi oldukça ağır görevlerin üstesinden gelebiliyor. M1 çipteki 8 çekirdekli CPU önceki nesle göre 3,5 kata kadar daha hızlı.2 Üstelik yüksek performans çekirdeklerini, günlük işleri on kat daha az güç harcayarak yapabilen verimlilik çekirdekleriyle dengeliyor.

8 çekirdekli GPU Oyunu ciddiye alır. Harikalar yaratır.

5 kata kadar daha hızlı grafik performansı sağlar.

Pil Ömrü

Macbook air 18 saate kadar pil ömrü demek, şarj etmeden 6 saat daha fazla kullanmak demek.

Yapay öğrenme

16 çekirdekli Neural Engine ile 9 kata kadar daha hızlı.14 Çok iddialı. MacBook Air’deki uygulamalar, fotoğraflar üzerinde profesyonel düzeyde otomatik rötuşlama veya sihirli değnek ve ses filtresi gibi akıllı araçları kullanırken daha hassas otomatik algılama gibi özellikler ve çok daha fazlası için yapay öğrenmeden yararlanabiliyor. Bu yalnızca zekanın gücü değil, aynı zamanda kapsamlı yapay öğrenme teknolojilerinin de gücü.

macOS Monterey’in gücünü M1 farkıyla keşfedin.

macOS Monterey, M1 çipin tüm potansiyelini açığa çıkarıyor. Çalışmanın ve eğlenmenin yepyeni yollarıyla bambaşka bir Mac deneyimi sizi bekliyor. FaceTime ve Mesajlar’ı kullanarak bağlantı kurmanın, paylaşmanın ve yaratıcılığınızı göstermenin benzersiz yollarını keşfedin. Gelişmiş tasarımıyla dünyanın en hızlı tarayıcısı olan Safari’de internetin keyfini çıkarın.15 Evrensel Denetim özelliğiyle Mac’inizde ve diğer Apple aygıtlarınızda aynı anda çalışın.16 Üstelik macOS Monterey, sektör lideri gizlilik özelliklerine ve sınıfındaki en iyi güvenlik düzeyine sahip.

Hız ve duyarlılık

M1 çip ve macOS Monterey birlikte çalışarak tüm sistemi daha hızlı hale getiriyor. MacBook Air uyku modundan anında çıkıyor. Fotoğraflara göz atmak veya Safari’de gezinmek gibi günlük işler hız kazanıyor. Üstelik yüksek performans gerektiren uygulamalarınız ihtiyaç duydukları güce kavuşuyor.

Daha güçlü.Daha uyanık.

Bugüne kadarki en büyük uygulama koleksiyonu

Şimdi, M1 için geliştirilen güçlü uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Rosetta 2 sayesinde, önceden kullandığınız tüm uygulamalarınız çalışmaya devam ediyor. Ve ilk defa, en sevdiğiniz iPhone ve iPad uygulamalarınızı da doğrudan macOS Monterey üzerinde kullanabiliyorsunuz. Böylece Mac’te şimdiye kadarki en geniş uygulama koleksiyonuna erişebiliyorsunuz.

Birleşik bellek

Her şeyi yapabilen bu dizüstü bilgisayar, inanılmazı başarabilen bir bellekle donatıldı. M1 çipte 16 GB’a kadar kapasiteye sahip süper hızlı birleşik bellek bulunuyor. Yüksek bant genişlikli ve düşük gecikmeli tek bir bellek havuzu, uygulamaların CPU, GPU ve Neural Engine arasında verimli bir şekilde veri paylaşmasına olanak veriyor. Böylece yaptığınız her şey çok daha hızlı ve akıcı hale geliyor.

Öne Çıkan Özellikler

Retina ekran Gerçek olamayacak kadar gerçekçi renkler.

2560 x 1600 çözünürlüğe sahip muhteşem 13.3 inç Retina ekranda görüntüler inanılmaz bir ayrıntı ve gerçekçilik seviyesine yükseliyor. Metinler son derece net görünüyor. Renkler çok daha canlı hale geliyor. Ve kasanın kenarlarına kadar uzanan cam sayesinde, büyüleyici görüntülere odaklanmanızın önünde hiçbir engel kalmıyor.

 

P3 geniş renk yelpazesi

Daha geniş bir renk yelpazesi.

sRGB’ye göre %25 daha fazla renk sunar.

 

True Tone teknolojisi

Göz yormayan, göz alıcı güzellik. MacBook Air, ekranın beyaz noktasını ortamınızın renk sıcaklığına göre otomatik bir biçimde ayarlayarak daha doğal bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Kamera ve mikrofonlar Sahne sizin.

M1 çipteki görüntü sinyali işlemcisi tüm FaceTime görüşmelerinde ve görüntülü toplantılarda harika görünmenize yardımcı oluyor. Üç yerleşik mikrofon ise telefon görüşmelerinde, not dikte ederken veya Siri’ye hava durumunu sorarken söylediklerinizin net bir şekilde anlaşılmasını sağlıyor.

FaceTime HD kamera

Daha net ve canlı görüntüler. Gölgeli ve ışıklı alanlarda daha fazla ayrıntı. Ve beyaz dengesini ve pozlamayı ayarlayarak cilt tonlarının daha da doğal görünmesini sağlamak için Neural Engine’dan yararlanan yüz tanıma özelliği.

Üçlü mikrofon dizilimi

Etrafınızdaki seslere değil, yalnızca size odaklanır.

Magic Keyboard Eliniz çabuk alışacak.

Olağanüstü bir yazma deneyiminin yanında bambaşka özellikler de sunan bir klavye. Tek kelimeyle büyüleyici. Önceden programlanmış yeni kestirmeler sayesinde kullanışlı özelliklere daha da kolay erişin. Siri’den yardım alın, klavye dilleri arasında geçiş yapın, yanıt yazarken en sevdiğiniz emoji’yi kullanın veya aradığınız belgeyi Spotlight ile bulun. Tek dokunuşla yapabileceğiniz pek çok şey var. Üstelik ortam ışığı sensörlü ve arkadan aydınlatmalı tuşlar loş ışıkta yazmanızı kolaylaştırıyor.

 

Force Touch trackpad

Bolca alana sahip hassas kontrol. Kaydırın, kıstırın, yakınlaştırın, uzaklaştırın.

 

Touch ID

MacBook Air’in kilidini açmak

veya kapatmak için tek bir dokunuş yeterli. Parmak izinizi kullanarak film kiralayabiliyor, uygulama satın alabiliyor ve güvenli belgeler veya sistem ayarları gibi yerlere tekrar parola girmek zorunda kalmadan erişebiliyorsunuz.

 

Mac’inizin kilidini açın

Parola korumalı belgeleri açın

Apple TV uygulamasındaniçerik satın alın

Wi-Fi 6

Yeni nesil Wi-Fi şimdi daha hızlı. Üstelik ağa katılan aygıt sayısı artsa bile MacBook Air’inizin bağlantısının güçlü kalmasını sağlıyor.

Wi-Fi 6 ile 1.2 Gbps’ye kadar aktarım hızı

 

Thunderbolt / USB 4

Ultra yüksek bant genişliği, olağanüstü çok yönlülükle buluşuyor. Thunderbolt, tek bir bağlantı noktasından veri aktarımı, şarj ve video çıkışı imkanı sunuyor. Ve MacBook Air’de iki adet Thunderbolt bağlantı noktası bulunuyor.

Şarj

6K Harici ekran

40 Gbps’ye kadar veri aktarımı

Aygıtlarınızla bağlantı

Kutunun İçindekiler

MacBook Air

30 W USB-C Güç Adaptörü

USB-C Şarj Kablosu (2 m)

Teknik Özellikler

Yükseklik:0,41 - 1,61 cm

Genişlik:30,41 cm

Derinlik:21,24 cm

Ağırlık:1,29 kg

Ekran

Retina ekran

IPS teknolojisine sahip 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 227 piksel yoğunlukta 2560 x 1600 özgün çözünürlük

Desteklenen ölçekli çözünürlükler:

1680 x 1050

1440 x 900

1024 x 640

400 nit parlaklık

Geniş renk yelpazesi (P3)

True Tone teknolojisi

 

 

Çip

Apple M1 çip

4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU

7 çekirdekli GPU

16 çekirdekli Neural Engine

Apple M1 çip

4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU

8 çekirdekli GPU

16 çekirdekli Neural Engine

Pil ve Güç

Wireless bağlantıyla 15 saate kadar internette gezinme

Apple TV uygulamasından 18 saate kadar film izleme

49.9 watt-saatlik yerleşik lityum polimer pil

30 W USB-C Güç Adaptörü

Şarj ve Genişletme Seçenekleri

İki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası aracılığıyla aşağıdakileri destekler:

Şarj

DisplayPort

Thunderbolt 3 (40 Gbps’ye kadar)

USB 4 (40 Gbps’ye kadar)

  1. nesil USB 3.1 (10 Gbps’ye kadar)

Şarj ve Genişletme Seçenekleri

8 GB

Yapılandırma seçeneği:

16 GB

 

Depolama

256 GB SSD

Yapılandırma seçeneği:

512 GB, 1 TB veya 2 TB

512 GB SSD

Yapılandırma seçeneği:

1 TB veya 2 TB

Klavye ve Trackpad

Aşağıdaki özelliklere sahip, arkadan aydınlatmalı Magic Keyboard:

12 adet işlev tuşu ve ters döndürülmüş T biçiminde 4 adet ok tuşu dahil 78 (ABD) veya 79 (ISO) tuş

Ortam ışığı sensörü

Hassas imleç kontrolü ve kuvvet algılama özelliklerine sahip Force Touch trackpad; kuvvetli tıklama hareketine, hızlı kaydırmaya, kuvvete duyarlı çizim işlemine ve Multi-Touch hareketlerine olanak verir

Wireless

Wi-Fi

802.11ax Wi-Fi 6 wireless ağı

IEEE 802.11a/b/g/n/ac ile uyumluluk

Bluetooth

Bluetooth 5.0 wireless bağlantı teknolojisi

 

Renk : Silver

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.