Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Minval Yayınevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"Yediler'in Efsanesi Üç Kapı" kıvrak bir zekâ ve ustalıkla yazılmış, gizemli, macera ve sihir dolu bir fantastik hikâye.

Firavun Büyücüleri'nin Musa Peygamber karşısındaki hezimetini kendileri için fırsat gören bir kavim, büyücülerin yerini alarak nüfuz kazanmak üzere kadim büyü ilimlerinin peşine düşmüştür. Nihayet amaçlarına ulaşırlar ve yazıtlarda Baal diye anılan kişinin önderliğinde, Yahuda Kralı Josafat döneminde ortaya çıkarak doğaüstü büyü güçleri ile insanlığa korku salarlar. Kral Josafat bu grubu yakalatır, ancak ortadan kaldırmak yerine bir mağaraya kapattırır. Yaptıklarından vazgeçmeleri ve kendisine itaat etmeleri için düşünme süresi tanır. Süre sona erince mağaraya girer, ancak mağarada büyücüleri bulamaz. Doğabilecek tehlikenin ne denli büyük olduğunun farkına varan Josafat, eski yazıtlarda dört tam ve üç yarımdan tam olarak bahsedilen yedi kişilik bir elçi grubunu büyücülerin peşinden göndererek yüzeye çıkmalarına ikna etmek için görevlendirir. Ancak yedi kişiden geriye dönen olmaz. Kral Josafat mağaranın taş kapısını içerdekilerin üzerine mühürler ve yüzüğünü bu mührün anahtarı yaparak koruması için kendisine bağlı El-Taba soyuna emanet eder. Lanet gereğince mühürlenen mağaranın kapısını ve kendisinden sonra yapılması muhtemel diğer kapıları El-Taba mensuplarından başka kimse açamayacaktır. Dünya, içinde saklanan kötülükten habersiz uzun bir bekleyişe geçmiştir.

Olayın üzerinden asırlar geçer. Kral Josafat döneminden bugüne varlığını sürdürmeyi ve Birleşmiş Milletler bünyesinde işlevi gizli bir teşkilat haline gelmeyi başarmış olan Koruyucu Kavim, teşkilatın birinci adamı konumundaki Darius Bratt'in önderliğinde varoluş amacını sorgulamaya başlamıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Minval Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 432

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055075804


Yorumlar (1)

Kitap Yorumu

Heyecanın , maceranın ve gizemin bir an bile eksik olmadığı bir kitap Yedilerin Efsanesi Üç Kapı kitabı (y) Öncelikle , önemle söylemeliyim ki Yazarımızın hayal gücü ve zekasına hayran kaldım. Kalemi , anlatımı , bölümler arası geçişlerde konuların birbiriyle bütünlüğü , karakterleri ve o kurgusu.. Her şey tam anlamıyla muazzamdı. Okumuyorsunuz adeta bir film izliyormuşsunuz gibi her satırı her sayfası ayrı bir heyecan veriyor insana. Heyacanın , gizemin , maceranın hat safha da olduğu bu kitap da bir de mizah var ki akıcılığı yoğun kurguyu daha da okunası hale getirmiş. Ne yalan söyleyeyim şimdiye kadar okuduğum Minval Yayınlarının kitapları arasında en en gözde kitabım oldu Yedilerin Efsanesi (y) Her kitap okunmaya değerdir elbet ama bazı kitaplar daha da değerdir diyorum ;) Vee 2. Kitabı büyük bir merak ile bekliyorum. Kesinlikle Okunmalı (y) ve Okutulmalı … (y) Yazarımızın kalemine , kurgusuna , yüreğine Yedilerine , eee olmassa olmaz Gabronuna sağlık.. Yolu her daim açık olsun