Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Floransa Büyücüsü

Floransa Büyücüsü

Floransa Büyücüsü

8/10 - 28 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Begüm Kovulmaz
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Salman Rushdie'nin 'Bu kitabı yazmak için yıllarca okuyup araştırma yapmam gerekti, ' dediği roman, türlü türlü anlatıcılar, gezginler, serüvenciler tarafından aktarılan, Babur İmpa-ratorluğu ve Osmanlılar, Moğollar ve Rönesans Floransa'sının tarihine ve kültürlerine göndermeler yapan, bölgenin tarihini masallarla kaynaştıran büyüleyici bir yapıt.

Kitaptaki cinsellik ve erotizmin odağı olan güzeller güzeli Floransa Büyücüsü, aslında erkekler dünyasında kendi yazgısına kendisi egemen olmak isteyen bir kadın. Ama kendi kaderine hükmederken, hükümdarların yazgısını bile değiştiriyor ve en parlak dönemlerini yaşayan Mugal payitahtı ile Floransa'nın toplumsal yaşamlarında bir dönüm noktası oluyor.

Floransa Büyücüsü, kader, güzellik, savaşlar, tılsımlar ve sadakatle örülmüş bir yolda Rönesans İtalya'sının saraylarından Hindistan'ın uzak kıyılarına bir solukta uzanacağınız bir başyapıt.Sayfa Sayısı: 342

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 342

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750735516

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kim korkar ejderhalardan!
Oylum Yılmaz

Bir gün bir gezgin bir saraya gelir; sarayın bulunduğu yer dünyanın en güzel, en büyük şehri, bu sarayda oturan kişi ise dünyanın en büyük, en güçlü hükümdarıdır. Gezgin hükümdarın huzuruna çıkar ve ağzından dökülecek sözcüklerinin hayati olduğunu bilerek fısıldar; bir hikaye anlatacaktır, sadece o büyük hükümdara anlatılması gereken gizemli, olağanüstü bir hikaye... Pek çok masal böyle başlar, tıpkı “Floransa Büyücüsü”nün başladığı gibi. Zira elimizdeki kitap bir yanıyla tam da bu nokta üzerine, hayalle gerçeğin kah birbirinden ayrılıp tarih olduğu, kah birleşerek masallaştığı o gözle görünmez noktaya dair yazılmış bir roman. Salman Rushdie’nin yayımlandığı ve bizde de Türkçeye çevrildiği günden itibaren dikkatleri üzerine çeken, çok konuşulan son romanı: Floransa Büyücüsü... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
fd61

H.Gdz keşke kitaptan beğendiğin cümlelerden birkaç tane paylaşsaydın.

Yolda bırakan cant, lastik değil.

Bu kitaba ÿ"belkiÿ" güzel diyebilirim ama ÿ"belki de hayırÿ"diyememezlik yapamam.

Müthiş bir kitap

Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Yazarın da çevirenin de ellerine sağlık.