Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İçimizdeki Şeytan

İçimizdeki Şeytan

İçimizdeki Şeytan

9/10 - 167 Kişi FAVORİLERİME EKLE

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.. "

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 209

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Dili: Türkçe

ISBN: 9789750832888

Format: Epub


Yorumlar (17)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Sabahattin Ali'nin Büyülü Kalemi

Yazarın okuduğum ikinci kitabı.İki kitabında da "Şimdi ben bu bilmediğim kelimelerle dolu kitabı nasıl okuyacağım" diyerek başlayıp 5. sayfasından sonra elimden bırakamadım. Benim için "EDEBİYAT BUDUR" dedirten bil kitap.Bir yazar dili ancak bu kadar güzel kullanabilirdi.

Edebi değeri yüksek bir eser

Sabahattin Ali'nin yazarlığı tartışmaya kesinlikle açık değildir. Ancak kitaptaki betimlerin ve eski lisan Türkçenin fazlalığı zaman zaman dikkat  eksikliğine yol açabilir. Buna rağmen okunduğunda görülecektir ki kitap arşivlik bir eserdir. Konusu harika ve yine boğaz düğümleyen bir sonu var. Lütfen kitabı Kürk Mantolu Madonna ile kıyaslamayın. Aynı yazara ait olsa bile birbirinden çok ayrıdır. Her kitap özgündür, yeri ayrıdır. Ayrıca Sabahattin Ali bu eserinde metafor kullanmıştır. Düşündüğümüzün aksine göndermeler yapmıştır. Bunları da araştırarak okursanız daha keyif alabilirsiniz. İyi okumalar.

çok naif çok güzel

Sabahattin Ali´nin askerleriyiz dedirten roman! Yıllar önce Kürk mantolu Madonna ve Kuyucklı Yusuf unu okudum ,buna şimdi sıra geldi. Nasıl özlemişim cümlelerini ,anltımını...O ne anlatsa okurum ben, yine bunu hissettim. Hikaye, anlatım müthiş...