Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Adem Güneş

Adem Güneş

Adem Güneş, (d. 1969, Ankara), Pedagog.

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da üniversite öğrenimini ise Rotterdam Üniversitesi'nde tamamlayan Güneş, 18 yıl Hollanda'da yaşamıştır. Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa'da yüzlerce konferans ve seminer veren Adem Güneş, "vicdan eğitimi olmadan davranış eğitimi olmaz" teması üzerinde durmuştur. Özellikle Montessori Eğitimi'nin Türkiye'ye kazandırılması konusunda yoğun çaba sarf etmiştir. 2008 yılında Türkiye'ye dönen Adem Güneş, Çocuk Gelişimi ve Montessori Eğitimi Derneği (ÇOGEMED)'in kurulmasında rol oynamış ve duyarlılık eğitimine ağırlık vermiştir. "Ceza ile çocuk eğitimi" üzerinde ısrarla duran Pedagog, Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yapmış, tezinde "cezanın sosyal şiddete dönüşmesi" üzerinde çalışmıştır. Halen Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde doktora çalışması yapan Güneş'in yayınlanmış 7 Türkçe ve 1 İngilizce eseri vardır.

Çalışmaları yurtdışındaki üniversiteler tarafından da dikkate alınan Adem Güneş'in "Anadolu Pedagojik Ekolü" Bristol Üniversitesi'nde Bristol University Yüksek Lisans Tez konusu olarak ele alınmış ve "Anadolu Pedagojisi" bilim literatürüne girmiştir. Oslo Üniversitesi'nde hazırlanılan bir bilimsel makalede Adem Güneş'in çalışmalarından bahsedilmektedir.

Yayınlanmış 8 Türkçe ve 1 İngilizce eserleri şunlardır; The Wonder of Childhood (Çocukluk Sırrı), Annelik Sanatı, Çocuk Terbiyesinde Doğru Bilinen Yanlışlar, Labirent (Mahremiyet Eğitimi), Tatil Sürecinde Çocuk Eğitimi, Bilmezsen Korkarsın Tabi, Rahat Bırakın Beni, Aile İçi İletişim (Ortak Kitap Çalışması)

Fatih Üniversitesi İstanbul Meslek Yüksek Okulu'nda Gelişim Psikolojisi dersleri vermektedir.Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Güvenli Bağlanma
18,00 TL %32 12,24 TL
Mahremiyet Eğitimi
17,50 TL %32 11,90 TL
Doğal Ebeveynlik
17,50 TL %32 11,90 TL
Annelik Sanatı
16,50 TL %32 11,22 TL

Ne Okusam?

TÜM OKUMA LİSTELERİ