Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Deli Zaman

Deli Zaman

Deli Zaman

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Cihan Mürtezaoğlu, Türkiye'nin yeni dönem söz yazarı, besteci ve aranjörlerindendir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nden 2006 yılında mezun oldu. Ardından Ceylan Ertem, Yasemin Mori, Pinhani, Kardeş Türküler, Mabel Matiz  gibi alternatif sahnenin önemli isimleriyle aranjör, gitarist ve besteci olarak çalıştı. 2016'da ilk albümü "Bitsin Bu Delilik"i  yayınladı. Albüm büyük beğeni topladı. Şarkıları çeşitli popüler TV dizilerinde çalındı. 2017'de Hatırla Mektupları adlı single çalışmasını yayınladı.

Cihan Mürtezoğlu, kendi söz ve müziklerinin yer aldığı 11 şarkıdan oluşan, "Deli Zaman" adlı ikinci stüdyo albümünü hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca albümde, Ferdi Tayfur'un sevilen şarkısı "Bana Sor"u yeniden seslendirdi. Albüm, Cihan Mürtezaoğlu'nun naif ve nağmeli vokalinin yanı sıra, güçlü sözleriyle de öne çıkıyor.

Sanatçı albümününü şöyle anlatıyor; "Deli Zaman, en küçükten büyüğe uzanan çeşitli varyasyonlarla, gündelik yaşamlarımıza işlemiş ikili veya toplumsal ilişkileri masaya yatıran ve bunların nasıl “yapısöküm”e  uğratılabileceklerine dair sorular soran bir albüm. Albüm, içinde yer yer ilişkilere dair umut ihtiva eden; bazı bölümlerde de varoluşsal hüzün dehlizlerine dalınabilecek şarkılar barındırıyor."

 

Parça Listesi

 

1. Esir

2. Deli Zaman

3. Silahlara Veda

4. Bana Sor

5. Yadigar

6. Yollar

7. Saf Kuşlar

8. Dilek Şarkısı

9. Teselli

10. Kardelen

11. Tam Ortasında

 

 

Medya Cinsi : CD

Disk Sayısı : 1

ISBN: 8697441641880


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!