Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Zeplin

Zeplin

Zeplin

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Tülin Er
Yayınevi :

Aylak Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

İsveçli yazar Karen Tidbeck'in tekinsiz, ama tekinsiz olduğu kadar da olağanüstü dünyasına hoş geldiniz. İskandinav kültürünün alacakaranlığından ve melankolisinden doğan bu öyküler, güneşin dönmeyi bıraktığı bir dünyanın büyülü atmosferine sahip: Fantazyadan, büyülü gerçekliğe, bilimkurguya ve hayalî bir yaratığın Borgesvari taksonomisine kadar uzanıyor. Bu öyküler rahatsız edici; bir o kadar da kara mizahın engin zekâsını içeriyor. Tidbeck, bildiğimizi sandığımız dünyadan güçlü bir kopuş duygusu yaratarak, akla hayale sığmaz çok sayıda şeyin ortaya çıkabildiği bir yarığa yönlendiriyor bizi.

"Daha önce Zeplin gibi bir şey okumadım. Belirgin bir şekilde Kuzeyli oluşunu saymazsak Karin Tidbeck'in hayal gücü hiçbir sınıfa girmiyor -usul usul, zekice, anlatılamayacak kadar tuhaf... Ve çeşitli. Ve tedirgin edici. Ve eğlenceli. Ve gizemli biçimde dokunaklı. Bunlar şahane hikayeler."
- Ursula K. Le Guin-

"Sade ve canlı, temkinli ve tuhaf… imkânsızlıkların harmonisiyle Tidbeck, esaslı bir ses."
- China Miéville-

"Tidbeck'in tekinsiz ve rahatsız edici yazma yeteneği adeta tanrı vergisi. Bu harika, ustaca yazılmış öykülerde büyü usulca ortaya çıkıyor. Ormanlardan ya da topraktan geliyor veya kendi içinizde hep var ya da tamamen başka bir diyarda mevcut… insanı biraz sersemlemiş ve daha da fazla efsunlanmış halde bırakıyor."
- Karen Joy Fowler-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054972098

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Karin Tidbeck'in dünyasında insanın üstünlük takıntısı ve kibri bir kenara atılıyor ve insana atfedilen her türlü duygu, diğer canlılara ve eşyaya da atfediliyor. Üstelik yabancı durumları olağanlaştıran bir dille....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!