Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zamanın Kısa Tarihi

Zamanın Kısa Tarihi

Zamanın Kısa Tarihi

8/10 - 57 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı. Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kâşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir. 


Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi. 


 


“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”


– The New York Times


“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”


– Time


“Usta işi.”


– The Wall Street Journal


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 36. Basım

Sayfa Sayısı : 255

Ebat : 13,5 x 21

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786051067582


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ağır bir kitap

Aslında evren ve kuantum üzerine biraz bilgili ve eğitimli birisi olduğumu düşünürüm. Fakat kitap özellikle ilk yarısından sonra çok ağırlaşıyor ve anlam veremediğiniz cümlelerle karşılaşıyorsunuz. Bir çok terim var ki kafanızda canlandıramıyorsunuz. Ama yine de çok şey öğrenebiliyorsunuz. Şiddetle tavsiye edilir ama belki biraz kozmoloji ve kuantum üzerine temel kitaplar okuduktan sonra sindire sindire okunması daha doğru olacaktır. Herkese iyi okumalar dilerim.

Anlayamayabilirsiniz

Öncelikle kitap çok çok ağır. Bir cümleyi bazen 10 kere bile okuduğum oldu. Bu benim anlamamdan değil cümleden ve cümledeki bilgiden kaynaklanıyor. Ya çeviri kötü ya da dediğim gibi kitap herkesin anlayabileceği gibi yazılmamış.
Eğer bu Bilim dünyasına atılmak için kitap almak istiyorsanız ilk kitabınız bu olmasın. Kitapda evrenlerden bahsedilmiş fakat çoğu kişinin aradığını bulamayacağından eminim. Kitabı almayın demiyorum, bu kitapla başlamayın. Kitabın içeriği hakkında yorum yapamayacağım ancak 30 sayfa okuyabildim.

Fizik den anlamak lazım

Normal bir vatandaş olarak beklediğimi bulamadım kitabın tamamın da belki bu bilimler ile uğraşanlar için çok daha faydalı olabilir.