Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zaman Makinesi

Zaman Makinesi

Zaman Makinesi

İthaki Bilim-kurgu Klasikleri 14

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Volkan Gürses
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895'ten beri bilimkurgunun önde gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının karakterini göstermek adına derin saptamalarda bulunan, politik göndermelerle yüklü bu distopya, hâlâ gerçekleştiremediğimiz bir fantezinin peşinden yıllardır sürüklüyor bizi. Volkan Gürses'in Türkçeye çevirdiği Zaman Makinesi'nin bu yeni baskısı, roman tarihi ve H.G. Wells üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Patrick Parrinder'ın önemli makalelerinden biriyle zenginleşiyor. Elif Ersavcı'nın Türkçeye kazandırdığı bu makalede Parrinder, Wells'in Zaman Makinesi'ni yazarken, "yaratıcılık düzeyinde de olsa, kendi ölümünün ötesine geçmeyi" öğrendiğini iddia ediyor. Zamana karşı bir makinenin, ölümlülüğe karşı bir yaşamın hikâyesi bu. Wells'in en büyük üç romanından biri olan Zaman Makinesi'ni okurken, hepimiz bir Zaman Yolcusu'yuz!

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 8. Basım

Ebat : 14x21

Sayfa Sayısı : 128

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786053754268


Yorumlar (3)

Son Sayfası hep etkilemiştir.

Zamanda yolculuk yapmaktan ziyade insanın tanımını sorgulayan bir hikaye..  Nedense buruk bir romantizmin kokusunu alırım her okuduğumda..

felsefe

bilim kurgu guzeldir.bilim kurgu hele birde felsefesi varsa en guzeldir.harika bir kitap...

Bilim kurgunun babasından bir baş yapıt

İki defa okuduğum, neredeyse tümü aklıma kazınmamış olsa tekrar tekrar okuyabileceğim bir bilim kurgu baş yapıtı. Zaman yolculuğunu ele alan ilk romanlardan biri olan kitap tüm wells kitapları gibi insan yaşamına ilişkin felsefi sorgulamaları enfes bir kurgu ve heyecan içinde birleştiriyor. Bir kaç defa filme çekilen romanın filmlerinden derin farklılığını ve günümüz kurgularının yüzeyselliğinin rahatsız ediciliğini bilim kurgu okuru hemen fark edecektir. Zaman yolculuğu üzerine yazılmış en önemli eser.