Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule

9/10 - 63 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Dünya ikiye bölünmüştür, denir Tolkien'ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar. Artık Türkiye'li okur da okumuş olanlar tarafına geçebilecek! 'Yüzüklerin Efendisi' son yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantezi, polisiye, best-seller yada ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakarlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.Bu ciltte Yüzük kardeşliği dağılıyor. Frodo ve Sam Yüzük'te birlikte Mordor'un kapılarından geçmeye çlaşırken yeni bir yola arkadaşı ediniyorlar. Orklara esir düşen Merry ve Pippin, Orta Dünya'nın en lmeski ırkıyla tanışıyorlar. Aragorn, Gimli ve Legolas ise, Orta Dünya'nın kaderini çizecek büyük savaşların ilkine katılıyorlar...Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 416

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753421812

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Yüzüklerin Efendisi aslında üç kitaptır: The Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği), The Two Towers (İki Kule ) ve The Return of the King (Kralın Dönüşü). Orta Dünya çevresini ve tüm insanlığın kaderini belirleyen savaşı daha da açımlayarak, Tolkien’in 10 yıldan uzun süre önce yayımladığı The Hobbit’in (Hobbit) hikâyesini devam ettirir. Hobbit gibi, yazgısının daha büyük şeylere sürüklediği beklenmedik bir kahramanın (çocuksu, gösterişsiz hobbit Frodo’nun) hikâyesidir. Başta; elfler, cüceler, hobbitler ve insanlar, Bilbo Baggins’in The Hobbit’te (Hobbit) bulduğu büyülü yüzüğü yok etmek için bir yolculuğa çıkmak üzere, büyücü Gandalf’in gözetimi altında bir araya gelir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
hoca bilgisi

Bana fikir verin.Öğretmenim dünya üzerinde çıkarılan ilk kitap yüzüklerin efendisi dedi .Sizce okumam gereklimi

Poster??

Kitabın resminde posterle beraber diyor ama var mıdır gerçekten?

Gerçek Bir Başyapıt

Yüzüklerin Efendisi, ilk defa ortaya atıldığında henüz yirminci yüzyılın başıydı ve dikkatlice düşündüğünüz vakit, bu eserin piyasaya sürüldüğü ilk zamanlar, herkes Orta Dünya´nın kültürel yapısına çok uzaktı; hâlbuki bu günlerde böyle değil ve bu sorunu aşmamızı sağlayan da Tolkien. Belki de Yüzüklerin Efendisi olmasaydı, onun ardından yazılacak çoğu fantastik edebiyat eseri de olmayabilirdi; sonuçta, Tolkien´in bu çok önemli eseri, yazarların bu türde eser vermeleri için çoğuna esin perisi olmuştur ve Orta Dünya, hayal gücünün ve zekânın birleşiminin, insanı sınırsız bir eğlenceye doğru yolculuğa çıkardığının bir örneğidir.