Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yitik Savaş Sanatı

Yitik Savaş Sanatı

Yitik Savaş Sanatı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Anahtar Kitaplar

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Çin strateji kitapları arasında en ünlüsü, Çin'in Savaşan Devletler Çağı'nda sıra dışı bir askeri danışmanın kaleme aldığı Sun Tzu'ya ait Savaş Sanatı'dır. Ondan yüzyılı aşkın bir süre sonra, Sun Tzu'nun torunlarından biri aynı şekilde seçkin bir stratejist olarak üne kavuştu. Bu kişi, bambu şeritler üzerine kaydedilmiş ve kısmen tahrip olmuş ancak yine de neredeyse tam bir versiyonu kadim bir mezarda günyüzüne çıkartılana dek bekleyen Yitik Savaş Sanatı'nın yazarı, 'Sakatlanmış Sun' anlamına gelen ismiyle Sun Bin ya da Sun Tzu II'dir.
Sun Bin'in uzun süredir sadece parçalarıyla bilinen ve ancak yakın zaman önce Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nın bilinmeyen bir versiyonuyla aynı kadim mezarda keşfedilen strateji kitabı, büyük olasılıkla öğrencileri tarafından derlenmişti. İmparatorluk-öncesi Çin'in diğer yapıtları gibi bu metin de, doğrusal bir düzende değil, büyük ölçüde yanal, çağrışımsal bir tarzda düzenlenmiş bir aforizmalar ve analektler derlemesi görüntüsündedir.

Yüzyılların tahribatına karşın bu büyük yapıtı, en yetkin Çin Bilimci (Sinolog) Thomas Cleary'nin, metinde tahrip olmuş bölümleri bile titizlikle ele alıp, bütünlüğü sağlayan yorumları ve tartışmasız çevirisiyle sunarak yitik halkayı tamamlıyoruz.Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Anahtar Kitaplar

Sayfa Sayısı : 144

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758612550


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!