Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeşil Peri Gecesi

Yeşil Peri Gecesi

Yeşil Peri Gecesi

8/10 - 40 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ayfer Tunç'tan bugünün romanı.

Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Sayfa Sayısı : 472

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750718052

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kapak kızının sonu
A. Ömer Türkeş

Ayfer Tunç’un ilk romanıydı “Kapak Kızı”. 1992 yılında yayımlanan roman Sedat Simavi Ödülü’ne değer bulunmuştu. Ancak gerek dağıtım gerek tanıtım eksiklikleri nedeniyle roman okuyucularla buluşamamış, daha doğrusu kitapçı raflarına bile çıkamamıştı. Tesadüfen okumuştum bu ilk “Kapak Kızı”nı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (9)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
türcü dil

Birilerini ÿ"hırpalamakÿ" ya da ÿ"aşağılamakÿ" insanlara özgü olumsuz davranışlardır. Yazar bu davranışları hayvanların üzerinden anlatmış, sinekleri de ezilmeye mahkum canlılar olarak görüyor. Romandan türcülük fışkırıyor.  

Ayfer Tunç kitaplarının kapakları içerikle bağdaşm

Kitabın kapağına bakıldığında ucuz aşk romanı gibi duruyor.  kapak görselleri ne Can Yayınlarına ne de Ayfer Tunç kitaplarına uymuyor. Bu konuda Yapı kredi ve iletişim yayınlarını örnek almalılar.

okursan çarpılırsın

  Okurken karakterlerin yaşamı tüm çıplaklığı ve sertliğiyle tokat gibi çarpıyor insana..Sonra bakmışsınız bir çırpıda bitivermiş.Ama bittikten sonra da tokatın etkisi kalyor.
Ayfer Tunç´un eline ve beynine sağlık..