Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

8/10 - 24 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yavru ahtapot Nino, ahtapot olmaktan hiç memnun değil.

Her sabah sekiz kollu kazağını giymek, sekiz eldiven takmak ve sekiz kolunun sebep olduğu karmaşayla uğraşmak onun canını çok sıkıyor.

Annesi, bu durumun geçici olduğunu, büyüdükçe ahtapot olmayı çok seveceğini söylüyor ama söyledikleri Nino'yu rahatlatmaya yetmiyor.

Bakalım bir sabah okul yolunda yaşadıkları Nino'nun ahtapot olmayı sevmesini sağlayabilecek mi?Sayfa Sayısı: 36

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 36

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750814662


Yorumlar (3)

Güzel bir hikaye

Ebeveyn olarak çocuğuma okurken keyif duyduğum, çocuğumunda keyifle dinlediği bir hikaye. Sara Hanım'ın da kendi anlatımı dinlemeye değer. Sara Şahinkanat'ın kalemine sağlık

dil

Evet şiirsel bir dil ile yazıldığı için benim 5 yaşındaki çocuğuma ilk okuduğumda garip geldi. Ama illaki bir kere değil sürekli okuduğumuz için o da. Bu tarz dile alışacaktır.
İlk okuduğumda olanı bi kerede ben anlatma gereği duydum. Onun dışında kitap çok kaliteli bir dış kapak ve renkli iç sayfalardan oluşuyor. Başarılı tavsiye ederim.

Ne Zor

Okuyunca gerçekten üzülüyorsunuz bu yavru ahtapotun haline ...  Bizim çocuk kitabı yazarlarımızın pek çoğunda olan direkt didaktik anlatımdan ne güzel kaçınmiş Sara  Şahinkanat. Anlatım içten o yüzden okuyanı da dinleyeni  de içine alıyor, sorunun bir parçası yapıyor sonra hem küçük ahtapotun sorunu hem de minik kafalardaki benzer sorunlar çözülüyor. Sanırım işin büyüsü samimiyet.   Şiirsel bir dille yazılmış, dilinize takılabilir...