Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaşlı Adamın Savaşı

Yaşlı Adamın Savaşı

Yaşlı Adamın Savaşı

Yazar:
Çevirmen: Cihan Karamancı
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

John Perry önce karısının mezarını ziyaret etti. Sonra da askere yazıldı.

İyi haber, insanların nihayet yıldızlara ulaşmış olmaları. Kötü haberse uzayda yaşamaya uygun gezegenlerin nadir bulunması -tabii bir de bu gezegenler için bizimle savaşmaya hazır uzaylı ırkların olması. Biz de o yüzden savaşıyoruz. Dünya'dan çok uzaktaki bu acımasız, kanlı, sonu gelmez savaş onlarca yıldır devam ediyor. Dünya izbe bir gezegen. Kaynaklarımızın çoğu Koloni Savunma Güçleri'nin elinde ve herkes emeklilik yaşına geldiğiniz zaman onlara katılabileceğinizi biliyor. KSG genç insanlar değil; onlarca yıllık bilgi ve beceri birikimi taşıyan insanlar istiyor. Bir daha dönmemek üzere Dünya'dan götürüleceksiniz. Askerde iki sene savaşacaksınız. Ve hayatta kalırsanız binbir güçlükle kazanılmış gezegenlerin birinde kendinize ait bir yuvaya kavuşacaksınız. John Perry bu anlaşmayı kabul ediyor. Nelerle karşılaşacağını bildiğini sanıyor. Fakat evden pek çok ışık yılı ötedeki gerçek savaş, onun hayal edebileceğinden çok ama çok daha zor -ve kendisinin zamanla neye dönüşeceği daha bile garip.


"YAŞLI ADAMIN SAVAŞI akıllıca yazılmış ve baştan sona keyif veren harika bir roman."
THE CLEVELAND PLAIN DEALER

"Olağanüstü… John Scalzi önce iyi, sonra çok iyi, sonra yine çok iyi yazıyor."
THE SAN DIEGO UNION-TRIBUNESayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 304

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053751717

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap Yaşlı adamın savaşı, evrenin savaşı
Oylum Yılmaz
Evrene bakıp yıldızların ışığını görmek ne kadar güzelse, yıldızların ışığında insanın karanlığını bulmak o kadar adetten… Bu karanlıkla yüzleşmeye gelince, bakın işte belki de en zoru o.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
En alttaki arkadasa cevap olarak

´´Büyük hayal kırıklığı´´ yazan arkadaşa sesleniyorum..
Dostum adam dünya bilim kurgu cemiyetinin başkanıdır. :) Yine de bu tür kitaplardan hoşlanmıyorsan başka bir tane okumanı tavsiye etmem. :)

Tam olması gerektiği gibi

Bilim kurgu ve mizahın ustaca harmanlığı akıcı bir macera. Devam kitaplarını almak için sabırsızlanıyorum. Cinselliği abartıltığını da düşünmüyorum. 304 sayfalık bir kitabın üç sayfasının müstehcen olmasının garip bir tarafı yok.

Hızlı Bir Kitap

Tam bir haftasonu kitabı. Zira, o kadar hızlı akıyor ki, okuyucuyu çok zorlamıyor. Elbette, geriye çok şey kaldığını iddia etmeyeceğim. Sabun köpüğü, pop, aksiyon kitaplarından hoşlananlara hitap ediyor. Çok derin bir kurgusu yok uzun lafın kısası. İlginç bir fikrin üstüne inşa edilmiş, eserin karakterleri çok kolay harcanıyorlar. Tiplemeler derinlikten uzak. Tabi ki, karakterler arasındaki ilişkiler de çok yüzeysel. Yine de, bilimkurgu severleri tatmin edeceğine inanıyorum. Üç kitabı da okudum, oldukça eğlenceli bir on gün geçirdim ama hepsi o. Film olarak da izleyebileceksiniz 2 yıla kadar.