Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yasak Bilim

Yasak Bilim

Yasak Bilim

Tarihöncesi Teknolojiler, Dünyadışı Müdahaleler ve Medeniyetin Gizli Kökenleri

Çevirmen: Demet Taşkan
Yayınevi :

Klan Yayınları , Araştırma Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Uluslararası çok satan Yasak Tarih adlı eseri takip eden bu kitabında J. Douglas Kenyon, on dokuz araştırmacıya ait kırk iki makalede, geleneksel ve tutucu bilim çevrelerinin her tür kanıta karşın inatla kabul etmek istemedikleri konulara açıklık getiriyor.

Yıllardır, bilim camiasının içinde katı materyalist görüş ile spiritüel ve metafizik temelli olarak adlandırılabilecek görüş arasında bir savaş sürüyor. Örneğin Masaru Emoto'nun su molekülleri ile ilgili araştırmaları, fotoğraflarla kanıtlanmasına karşın, tutucu bilim tarafından, insanların ruh hallerinin çevrelerindeki dünyayı etkilemesi olanaksız bulunduğu için reddedilmektedir. Materyalist ya da mutlak şüpheci bilimsel yaklaşım, bir süre sonra eldeki kanıtları bile görmezden gelmeyi ve inanmanın kendisine inanmayı tercih etmektedir.

Kenyon, bu cesur derlemesinde, bizlerle katı bilimin reddettiği gerçekleri paylaşmaktadır.Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Klan Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 448

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055740139


Yorumlar (1)

Sn.Tolga Çandar'ı ,1988 senesinde ''Türküleri Egenin" adlı kasetini almam sonucunda tanıdım. O kasetten sonra, diğer çalışmaları da arşivimdeki yerlerini almakta gecikmediler. Sade, abartısız, ancak dolu,  güçlü, ruhuna vakıf gibi ifadelerin kifayetsiz kaldığı sanatçının albümlerini dinlemeden halk müziğimizi dinlediğini iddia edenler hataya düşmektedirler.

Yetkin müzisyenler,iyi seçilmiş repertuar, sade ancak yeterli aranjman ve enstrüman icrası,temiz,ruhuna vakıf ve net bir vokal icrası...İşte,işini severek;işine saygı duyarak alın teri dökmenin eserleri...Sağolun, varolun Sn.Çandar... Saygılarımla