Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yapay Öğrenme

Yapay Öğrenme

Yapay Öğrenme

6/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Yapay öğrenme, bilgisayarların bir problemi çözmekte örnek veri ya da deneyimi kullanacak biçimde programlanmasıdır. Yüz tanıma, konuşma tanıma, istenmeyen e-postaların süzülmesi, kredi risk hesabı, müşteri bölütleme gibi uygulamalar yanında yapay zekâda, robotikte, biyoinformatikte, doğal dil işlemede son yıllarda büyük miktarda veriyi işleyerek bilgi çıkartan yapay öğrenme yöntemleri her gün daha çok öne çıkmaktadırKapsamı oldukça geniş olan bu kitapta, gözetimli, gözetimsiz ve pekiştirmeli öğrenme için kullanılan tüm yaklaşımlar, olasılık tabanlı modeller, yapay sinir ağları, karar ağaçları, saklı Markov modelleri, çekirdek makineleri, Bayesçi yöntemler ve çizgesel ağlar işlenmekte, ayrıca boyut azaltma, öbekleme, model birleştirme, deney tasarımı ve çözümleme gibi konular ayrıntılı olarak tartışılmaktadır. Tüm yöntemler, okuyucunun gerektiğinde denklemleri bilgisayar programına kolayca dönüştürebilmesini sağlayacak düzeyde ele alınmaktadır.Sayfa Sayısı: 486

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 486

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054238491


Yorumlar (3)

İngilizcesini al o zaman

Açıkcası ben dil kurallarından fazla anlamam, tam bir dil özürlüyümdür. Fakat madem İngilizcene bu kadar çok güveniyorsun, o zaman git dünyaca ünlü MIT yayınlarından Machine Learning kitabını al (acaba yazarı kimmiş Aaa!).

NASIL BİR DİL BU DİYENE BAKIN

Arkadaşın sen burada MIT de  ders bile vermiş bir hocanın yazdığı yayını eleştirmişsin iyi hoş fikrin budur saygı duyarım ama koskoca Türkçe ne zaman türkçe oldu acaba merakımdan soruyorum? Önce kendi dilinizi doğru düzgün kullanın ve nerede nasıl yazılacağını öğreneniniz. Türkçe Türkçe´dir!!

Nasıl Bir Dil Bu?

Bu nasıl bir dildir böyle. Ne türk tarihinde ne de Türkiye tarihinde bu kadar anlaşılmaz bir dil görülmemeiş görülememiştir. Sayısal hatta bir mühendislik konusu nasıl bu kadar sözel anlatılabilir anlayamıyorum.Bir tane bile konuyu kolaylaştıracak somut örnek bulamadım. Herşey tamamen soyut ve akla yaklaştıracak hiçbir done bulamadım şimdiye kadar. Siz hiç türkçe bir terimin ne olduğunu anlamak için ingilizcesine baktınız mı? Emin olun bu kitabı alınca bakacaksınız. 5. konuya geldim ve hala örnek çözüm yok. Daha ne diyeyim.Bu arada alakasız bir adam da değilim. Elektronik müh. mezunu bir yüksek lisans öğrencisiyim. Ne olur biri bana düzgün bir kitap tavsiye etsin!!!