Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yanılsamalar Kitabı

Yanılsamalar Kitabı

Yanılsamalar Kitabı

8/10 - 54 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: İlknur Özdemir
Yayınevi :

Can Yayınları , Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Karısıyla iki küçük oğlunu bir uçak kazasında yitiren David Zimmer, yaşayan bir ölüye dönüşmüştür, kederini alkole gömerken günlerini kendine acıyarak geçirmeyi sürdürür. Bir gece televizyon izlerken, sessiz film döneminin komedi oyuncularından Hector Mann üzerine bir belgesele rastlayınca hayata bakışı bir anda değişir. Altmış yıl önce ansızın ortadan kaybolan ve o zamandan beri kendisinden haber alınamayan bu gizemli oyuncunun filmlerinin peşine düşen, Avrupa ve Amerika'da dolaşan David, sonunda onun hakkında bir kitap yazar. Kitap yayınlandıktan hemen sonra aldığı ve başka bir dünyadan gelmişe benzeyen ilginç bir mektupla hayatı geri dönülmez biçimde değişecektir. Soluk kesici bir tempoda ilerleyen bu şaşırtıcı roman, okuru gülünçle trajik olanın, gerçekle hayalin, şiddetle yumuşaklığın birbirinin içinde eridiği bir imgeler evreninde dolaştırıyor. Önceki romanlarında olduğu gibi rastlantıların insan yaşamında oynadığı rolün altını çizen, bütün olayların birbirine bağlanıp çözüldüğü "Yanılsamalar Kitabı", Amerika'nın en güçlü ve özgün yazarlarından Paul Auster'ın, içeriği en yoğun, duygusal yanı en zengin romanlarının başında geliyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 306

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 306

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750735172

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Bir yazarı nasıl tanırsınız? Ya da kitaplarını okuduğunuz bir yazarı tanımak ister misiniz, yoksa onun sizin için bir bilinmeyen, meçhul bir yüz, bir merak unsuru olarak kalmasını mı yeğlersiniz? Doğrusu, ben tanımaktan yanayım. Son zamanlarda bu konuda iyice de ısrarcı oldum. Tabii tanımak derken, mutlaka yüz yüze gelip uzun sohbetlere girişmeyi, sorular sorup karşımdakini bunaltmayı kastetmiyorum. Yazarı yapıtlarıyla tanımadan önce mümkünse onun geniş bir yaşamöyküsünü bulup okumayı, verdiği röportajlar varsa onları incelemeyi istiyorum, böylece yazdıklarının kaynağına ulaşmayı, yazarlığıyla ve yazdıklarının yüzeyaltıyla ilgili ipuçlarını bulmayı umuyorum. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

HER BAŞARILI ROMAN BİR HALÜSİNOJENDİR!
Altay Öktem

Görünmeyen, dünyadaki birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi romanları arasında sayılmakla kalmadı, birçok eleştirmen tarafından Paul Auster’in en iyi romanı olarak kabul edildi. Günümüz dünya edebiyatını eksiksiz takip eden biri olmadığıma göre, bu konuda fikir yürütmeye hakkım yok. Bu tespitlere değinmeye niyetim de yok açıkçası. Görünmeyen, yılın değil, benim en iyi romanlarımdan biri mi, asıl ona bakıyorum! Ve lafı fazla uzatmadan cevabımı veriyorum: Evet. Kesinlikle evet.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (11)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mükemmel

Kitap gerçekten çok güzel.Gizemli .....Sürükleyici bir hayal gücü.....Akıcı.Her yaşta insanın okuyabileceği mükemmel bir kitap

çok derin

Çok akıcı , ancak akıcı olması bu kitap için derinliğini kaybetmiş anlamına gelmemiş. Biraz da sinemaya ilgi duyan biriyseniz mükemmel bir eser.

Ben de yanıldım mı?

Kitabı kuzenim vermişti de ben yüzüne bile bakmamıştım kapağına aldanıp. Ancak New York üçlemesinden sonra bu kitabın Auster olduğunu farkettim ve taptım.<br>
<br>
Kurgusuyla insanın başta kafasını karıştıran ancak yavaş ve sindire sindire okuduğunuzda anlayacağınız bir kitap. Fakat yine de bir solukta bitiyor. Bunu okurken gözlerimin çok kez ağrıdığını bilirim.