Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı

Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı

Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı

9/10 - 22 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ümit Şensoy
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , İş Dünyası

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Masalların "Gökten düşmüş üç elma.."sı gibi insanoğlunun kaderini etkilemiş "üç elma" nedir diye sorulsa, herhalde Âdem ile Havva'nın "yasak meyva"sından ve Sir Isaac Newton'ın başına düşen elmanın ardından, Steve Jobs'un yarattığı Apple'ı saymak gerekir.

Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları nedeniyle Apple'ın CEO'luğundan ayrıldığını ilan edince şirketin hisse senetlerinde yaşanan ani değer kaybı, Jobs'un özelde Apple, genelde de bilişim teknolojisi sektöründe kurucu bir figür olarak ne kadar özel bir yer işgal ettiğini gösteriyor.

Michael Moritz'in uzun bir hazırlık sonunda kaleme aldığı bu kitap, bugün dünyanın en sıra dışı ve en büyük teknoloji firmalarından olan Apple Computer'ın Steve Jobs'un baba evinin garajında başlayan, olağanüstü aktörler ve çalkantılarla dolu öyküsünü anlatıyor. Kurucu Steve Jobs'un Apple'dan ayrılıp NeXT'i kurması, sonra 1986 yılında Pixar'ı satın alması ve nihayet 1990'ların sonunda yuvaya geri dönüşü...

Dünyanın en güçlü, en sıra dışı işadamları arasında gösterilen Steve Jobs'un ve tabii ki Apple Computer'ın öyküsünü anlatan bu kitapta bir şirket tarihinden çok daha fazlasını bulacaksınız.
Yaratıcılık, deha, cüret ve bitmeyen bir gayret...

iPod'da müzik dinlemiş, iPhone kullanmış, iPad'de kitap okumaya başlamış, Macintosh'a elini değdirmiş herkes bu mucizevi tarihi merak ve coşkuyla okuyacak.

"Büyüleyici bir öykü..."
The New York Times

"Kılı kırk yararak kaleme alınmış bir öykü... Okurken, merak ve büyülenme hissi hiç bitmiyor."
The Washington Post

"Apple hakkında yazılmış en iyi kitaplardan biri."
Andy Hertzfeld
Revolution in the Valley'in yazarı ve Mac'in yaratıcılarından biri.İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 408

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053603849

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Karne: Steve Jobs, Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı, Ben Steve

Üç kitabı baskısı, kapağı ve iç sayfaları yönünden değerlendirdiğimiz Karne'nin baskı kritikleri Libris Lipum, tasarım kritikleri Bila Perve tarafından yapılmıştır.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Biraz önce şikayet konusu olan sıralama hatası 4. bölümde de mevcut. Kesinlikle ileri bölümlerde olması gereken sayfalar karşına gelince okuma zevki kalmıyor.

Kitaba daha yeni başlarken 2. bölümde Apple,  Lisa isimli bilgisayarı pazarlamaya çalıştığı bölümle karışma var ve daha önceden bilgi sahibi olmasan kesinlikle anlamakta ve kitaba devam etmekte zorlayıcı bir durum.

içerik sorunu

Kitabın ismi çok güzel insanda gerçekten merak ve heves uyandırıyor.Gel gelelim ki kitabın içeriği kapağın çekiciliğini alıp götürüyor.Kitapta çok fazla teknik terim mevcut ve bilgisayar teknolojileriyle yakından ilişkili olmadıkça kitabı anlamak imkansız.Bundan dolayı sadece ana hatlar size kalıyor.Bilgisayar teknolojileriyle ilgilenenler için yararlı bir kitap olabilir fakat sıradan okuyucuya hitap etmekten çok uzak.Çeviriye gelince, bu konuda ben de eleştirileri doğru buluyorum.Çoğu cümle takla attırılarak çevrilmiş Türkçe´ye bu yüzden anlamak için siz de takla atmak zorunda kalıyorsunuz.Genel olarak değerlendirirsek, kitap vasatın altında ve bu fiyata göre değersiz kalıyor.