Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek

Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek

Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek

6/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bu roman, muhtelif esin kaynaklarının melezidir ve bu durum onu bir nevi neşeli, sürükleyici, orijinal ve her düzeyde parodik bir yaratık haline getirir. Bir arkadaş çevresi için özel bir dalga geçiş ya da "private joke" olmakla birlikte, okuyucu kitlesi için de itiraf edilmiş bir parodi olan "Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek", suçun, bilimsel konjonktürün ve önsezgisel fütürolojinin büyük balıklarının avlandığı sulara ve hatta özel saplantıların ırmağına sürüklenir. İnanılmaz da olsa -ki bu da tarzın bir parçasıdır- ahenkli ve iyi kurulmuş entrikası, olay dizilerinin paralel kurgusu ve -amatör- dedekiflerin durum değerlendirmesi yaparak yürüttükleri soruşturmayı özetlemelerine dayanan klasik yöntemiyle usta işi bir Kara Seri tarzı polisiye roman pastişidir bu.Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 212

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758725991


Yorumlar (2)

Boris Vian´la açılan pencereler

Boris Vian ile ilk olarak Günlerin Köpüğü ile tanıştım. Aşık olduğum adamın okumam için verdiği bir kitaptı. O kitabı okurken yaratıcılığım o denli tetiklenmişti ki kitabı okurken sürekli bir şeyler yazmaya başladım. Yazdığım her sayfayı da kitabın sayfalarının arasına koydum. İşte böyle başladı Boris Vian´a da sevdam...  

Ardından Vian´ın "Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek" ile "Mezarlarınıza Tüküreceğim" kitaplarını okudumç O yıllarda ergenlik isyanlarındaydım ve iyi ki o dönemde bu kitapları okumayı akıl ettim!

Bakış açısı kazandıran, klasik edebiyattan oldukça farklı, dünyanın bildiğimiz güzel ve iyi, toz pembe hayallerden ibaret olmadığını hatırlatan bir adam Vian.

Aklımdan hiç çıkmayan bir cümlesi vardı bu kitabında. Önsöz´de mi yazıyordu tam olarak hatırlamıyorum fakat yıllardır unutmadım.

"Yaşasın tümüyle bir örnek dünyanın çirkinleri!"

İthaki'nin harikaları

Kırmızıyı kızıl, kızı çıtır yapmayı becerdikden sonra çirkini de ucube yapsalardı bari...